Bohuslav Sobotka má na své straně pražskou ČSSD

30.10.2013 16:50

Pražská ČSSD se na dnešním jednání svého předsednictva postavila za předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku a vyzvala vedení k urychlenému jednání o vládní koalici. Sdělil to předseda pražských sociálních demokratů Karel Klíma.

Bohuslav Sobotka má na své straně pražskou ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka na mítinku na jeho podporu
reklama

"Pražský krajský výkonný výbor naléhavě žádá odpovědné představitele ČSSD, aby bez dalších odkladů zahájili jednání pod vedením předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky vedoucí k urychlenému sestavení vlády a řádnému fungování Poslanecké sněmovny," píše se v usnesení.

Pražští sociální demokraté vyjednávací tým vyzvali, aby v co nejkratší lhůtě "mohly být zahájeny kroky vedoucí ke konsolidaci politických a ekonomických poměrů v České republice, a nedošlo tak k promarnění volebního vítězství ČSSD".

Rozhodnutí předcházela podle Klímy zhruba hodinová debata. "Bavili jsme se o veškerém dění a také informacích z dneška," řekl Klíma. Narážel tak na přiznání místopředsedy strany Michala Haška, že byl v sobotu na utajené schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Samotnému Haškovi ale žádný vzkaz ani výzvu předsednictvo pražské ČSSD neposílá.

Zároveň pražská ČSSD svolala zasedání krajského výkonného výboru, který se sejde v pondělí 4. listopadu.

Rozkol uvnitř celostátní ČSSD se naplno rozproudil v neděli 27. října, den po volbách, v nichž socialisté zvítězili s 20,5 procenty hlasů. Hašek se spolu s několika dalšími straníky setkal v sobotu večer s prezidentem Zemanem v Lánech. Hašek schůzku nejdříve popíral. Brněnský primátor Roman Onderka v neděli navrhl předsednictvu ČSSD, aby vyzvalo Sobotku k rezignaci na předsednický post. Návrh schválilo 20 ze 33 členů předsednictva, zatímco v grémiu (nejužším vedení) byl poměr pět ku třem ve prospěch Sobotky. Sobotka rezignovat odmítl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pas, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Podělají Vrbětice a Rusko je pošle na Skripala?" Výbuch: Kontroverzní muž po letech promluvil

10:54 ,,Podělají Vrbětice a Rusko je pošle na Skripala?" Výbuch: Kontroverzní muž po letech promluvil

Bývalý dlouholetý vojenský rozvědčík Karel Srba byl hostem pořadu KOLEKTIF. Muž, který si odpykal os…