Bomba v průmyslu tiká. Pak propustí zkušené. A bude problém. Přišlo varování

07.11.2022 9:50 | Zprávy
autor: mp

Bývalý guvernér ČNB před kamerami ČT prohlásil, že české firmy čekají obtížné časy, ale zvládnou je. „Oni vědí, že je třeba hodně brečet, aby něco přišlo. Ony se to v covidu velmi naučily,“ poznamenal ke stížnostem českých firem Rusnok v ČT. Jenže viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar nabídl zcela jiný pohled na situaci českých firem. Varoval, že v české ekonomice tiká bomba, která všechno odpálí po 1. lednu 2023. Pokud vláda Petra Fialy nezakročí.

Bomba v průmyslu tiká. Pak propustí zkušené. A bude problém. Přišlo varování
Foto: Repro Youtube
Popisek: Radek Špicar

Někdejší premiér a bývalý guvernér ČNB Jiří Rusnok a člen NERV Tomáš Havránek se v nedělních Otázkách Václava Moravce shodli, že českou ekonomiku čekají nelehké časy, ale shodli se také na tom, že české firmy situaci zvládnou.

Firmy vědí, že je třeba hodně brečet, aby něco přišlo. Ony se to v covidu velmi naučily,“ poznamenal ke stížnostem českých firem Rusnok v ČT.

„No jasně,“ dal mu za pravdu Havránek.

Jenže viceprezident svazu průmyslu a obchodu Radek Špicar nabídl v rozhovoru pro Reflex.cz zcela jiný obrázek českých firem. Varoval, že firmy čekají opravdu zlé časy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chcete se smířit? Nelezte druhému domů.“ Umělci udeřili na landsmanšaft

20:10 „Chcete se smířit? Nelezte druhému domů.“ Umělci udeřili na landsmanšaft

„Snaha dodatečně smiřovat, co je smířeno, se neodbytně vlamuje do otevřených dveří. Celá tato akce j…