Zaměstnanci galerie uvedli, že Expozice Ringo ever a Remrandt never je společensky dehonestující, obscénní a deviantní, informoval server Aktuálně.cz. Kvůli svému obsahu tak výstava není vhodná pro děti a mládež. V otevřeném dopise, který zveřejnily slovenské zpravodajské servery Denník N a Sme, pak uvádějí, že výstava nesplňuje umělecká kritéria, a nepatří tak do kulturní instituce.
Kromě médií výzvu ke zrušení výstavy zaslala zaměstnankyně galerie, členka Slovenské výtvarné unie a Komory restaurátorů Erika Benická, také zřizovateli galerie, umělecké obci a vedení města Liptovský Mikuláš.
„Jeho naturalisticky stylizovaný projev je nevyvinutý, jednotvárný, příliš snaživý, kýčovitý, sarkastický, obscénní a deviantní, bez povědomí o etické zodpovědnosti výtvarné tvorby, s velmi nízkou úrovní projevu,“ argumentuje v dopise pro zrušení výstavy. Kurátor výstavy Peter Cabadaj i vedení galerie jsou však toho názoru, že obrazy mají potenciál přivést do galerie i laickou veřejnost.
Kauzu zaregistroval i mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček a svůj svérazný pohled na věc neváhal zveřejnit na sociální síti. „‚Liberálové‘ se postarali Ringovi o skvělou reklamu! Jejich argumenty mi trochu připomínají pověstné ‚Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické‘,“ napsal jasně.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab