Bránil ČT. Skončil. Postoupil Černocký či ten, který si stěžoval

18.03.2021 12:14

Jeden z nejhlasitějších zastánců stávající podoby zpravodajství ČT Michal Klíma narazil u členů Volebního výboru Sněmovny a nepostoupil do užšího výběru na čtyři posty v Radě ČT. Zato publicisté Pavel Černocký, Jefim Fištejn nebo zastánce volného držení zbraní Pavel Černý měli více štěstí.

Bránil ČT. Skončil. Postoupil Černocký či ten, který si stěžoval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda správní rady Nadačního fondu obětem holocaustu Michal Klíma

Anketa

Uškodí ODS odchod Pavla Novotného?

4%
18%
hlasovalo: 9844 lidí

V Radě České televize se za pár měsíců uvolní křesla čtyř radních. Na jejich místa by rádo usedlo více než 50 uchazečů. Každý z nich promluvil k poslancům a po pětiminutové prezentaci svých názorů ještě 10 minut odpovídal na jejich otázky. Volební výbor Sněmovny poté vybral 12 uchazečů do užšího výběru.

Členy výboru jsou poslanci Stanislav Berkovec, Petr Dolínek, Aleš Juchelka, Tomáš Martínek, Lubomír Španěl, Petr Bendl, Pavel Blažek, Petr Gazdík, Pavla Golasowská, Radek Holomčík, Tomáš Kohoutek, Martin Kolovratník, Barbora Kořanová, Marcela Melková, Patrik Nacher, Miloslav Rozner, Zbyněk Stanjura a Miloslava Vostrá.

ČT vyjmenovala členy Volebního výboru Sněmovny

Podle informací serveru Lupa.cz poslanci a poslankyně vybrali bývalé manažery ČT Karla Nováka a Radka Žádníka, publicistu Pavla Černockého nebo předsedu Rady seniorů Zdeňka Pernese a publicistu Jefima Fištejna.

Kandidát do Rady ČT za Federaci židovských obcí Michal Klíma, který dlouhodobě hájí současnou podobu zpravodajství a publicistiky ČT a vystupuje např. proti Xaveru Veselému a Haně Lipovské, nakonec výběrem poslanců Volebního výboru neprošel.

Dostatek hlasů dostal také střelecký instruktor a šéf spolku na legalizaci zbraní Pavel Černý. Ten si v létě 2020 stěžoval na Radě, že Česká televize použila ve vysílání jím pořízené záběry, aniž by to s ním napřed projednala.

Z finální dvanáctky uchazečů, kterou předvybrali členové již zmíněného Volebního výboru Sněmovny, nakonec vybere čtyři vítěze, kteří do Rady ČT usednou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na toto se posaďte. Expert: Je to nevyhnutelné. Válka s muslimy! Začne to v jižní Francii a bude se to šířit...

19:50 Na toto se posaďte. Expert: Je to nevyhnutelné. Válka s muslimy! Začne to v jižní Francii a bude se to šířit...

Bezpečnostní analytik Lukáš Visingr varuje, že v příštích letech začne hned několik válečných konfli…