Bratr Davida Ratha: Nevěřím mu ani nos mezi očima

12.05.2017 20:24 | Zprávy

Bratři Michal a David Rathovi si vjeli do vlasů. Svádějí soudní boj o dědictví po svém otci Ratmíru Rathovi. Ten hájil svého syna a někdejšího hejtmana Středočeského kraje za ČSSD Davida Ratha s tím, že miliony, které zabavila Davidu Rathovi policie patří ve skutečnosti jemu jakožto otci. Posléze Ratmír Rath odkázal majetek Davidu Rathovi, jenže jeho druhý syn Michal Rath závět napadl. Svému bratrovi Davidovi prý už nevěří ani nos mezi očima.

Bratr Davida Ratha: Nevěřím mu ani nos mezi očima
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

„Každopádně je tam spousta otazníků, zda otec závěť vůbec napsal. A pokud ano, tak ji sepsal v krajní nouzi, protože měl infarkt,“ řekl novinářům ještě před jednáním soudu. Informuje o tom server iDnes.cz. „Nemůžu mu věřit ani nos mezi očima,“ dodává Michal Rath na adresu svého bratra Davida.

Celý článek naleznete zde

Není úplně jasné, o jak velké dědictví vlastně vedou spor. Michal Rath naznačil, že může jít i o víc než 20 milionů korun. Na bratra Davida se zlobí, protože odmítá jeho tvrzení, že by se o otce nezajímal. David Rath tímto údajným dlouhodobým nezájmem zdůvodňuje fakt, že otec Ratmír Rath Michalovi nic neodkázal. David Rath si však trval na svém a vyzval bratra, aby si sáhl do svědomí.

Jedna ze zdravotních sester prý Ratmíru Rathovi svědčila při sepisování závěti a dnes u soudu své svědectví potvrdila. Další jednání o dědictví bylo odsunuto na srpen. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

9:48 Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

TÝDEN V MÉDIÍCH Z takzvaného boje za svobodu slova a za novinářskou objektivitu a nezávislost se vyv…