Bratr Davida Ratha: Nevěřím mu ani nos mezi očima

12.5.2017 8:24 odp.

Bratři Michal a David Rathovi si vjeli do vlasů. Svádějí soudní boj o dědictví po svém otci Ratmíru Rathovi. Ten hájil svého syna a někdejšího hejtmana Středočeského kraje za ČSSD Davida Ratha s tím, že miliony, které zabavila Davidu Rathovi policie patří ve skutečnosti jemu jakožto otci. Posléze Ratmír Rath odkázal majetek Davidu Rathovi, jenže jeho druhý syn Michal Rath závět napadl. Svému bratrovi Davidovi prý už nevěří ani nos mezi očima.

Bratr Davida Ratha: Nevěřím mu ani nos mezi očima
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

„Každopádně je tam spousta otazníků, zda otec závěť vůbec napsal. A pokud ano, tak ji sepsal v krajní nouzi, protože měl infarkt,“ řekl novinářům ještě před jednáním soudu. Informuje o tom server iDnes.cz. „Nemůžu mu věřit ani nos mezi očima,“ dodává Michal Rath na adresu svého bratra Davida.

Celý článek naleznete zde

Není úplně jasné, o jak velké dědictví vlastně vedou spor. Michal Rath naznačil, že může jít i o víc než 20 milionů korun. Na bratra Davida se zlobí, protože odmítá jeho tvrzení, že by se o otce nezajímal. David Rath tímto údajným dlouhodobým nezájmem zdůvodňuje fakt, že otec Ratmír Rath Michalovi nic neodkázal. David Rath si však trval na svém a vyzval bratra, aby si sáhl do svědomí.

Jedna ze zdravotních sester prý Ratmíru Rathovi svědčila při sepisování závěti a dnes u soudu své svědectví potvrdila. Další jednání o dědictví bylo odsunuto na srpen. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ájatolláh Babiš? „Rozbuška nenávisti.“ Neuvěříte, co Rakušan vymyslel

16:00 Ájatolláh Babiš? „Rozbuška nenávisti.“ Neuvěříte, co Rakušan vymyslel

„Radši rychlý řez než zesměšňování vlastní země před celou Evropou.” Babiš se ostře pustil do minist…