Bratr Tomio Okamury, kandidát lidovců: Jsem katolík, mám pět dětí, pravidelně se modlím. A s migrací souhlasím, patří k historii naší rodiny

04.04.2017 18:55

Moderátorka Zuzana Bubílková přivítala v úterní Kauze dne na Rádiu Impuls Hayato Okamuru, bratra Tomia Okamury, který hodlá kandidovat v nadcházejících volbách do sněmovny. Bude kandidovat za lidovce a s bratrem se prý diametrálně liší v pohledu na uprchlickou krizi. A přesto ho vnímá jako bratra, k němuž ho váže pevné pouto.

Bratr Tomio Okamury, kandidát lidovců: Jsem katolík, mám pět dětí, pravidelně se modlím. A s migrací souhlasím, patří k historii naší rodiny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.
reklama

„Víte, já jsem věřící katolík, který žije pětadvacet let s jednou manželkou a vychoval pět dětí. A pravidelně se modlím. Tak je mi někdy bližší spíš hlubší zamyšlení,“ prozradil hned na úvod s tím, že se trochu bojí bulvárních otázek, byl by nerad, aby se rozhovory s ním posunuly do bulvárních rovin. Počítá ovšem s tím, že ho novináři šetřit nebudou.

O vstupu do vrcholné politiky se prý bavil i s manželkou a ta mu všechno schválila. „Manželky se na všechno ptám, protože jsme podle křesťanské víry a já s ní všechno probírám. Děti mě podle možností podporují, jak mohou, ale samozřejmě, jsou to děti.“

Osobně myšlenkově souzní s EU a s liberální demokracií, čímž se liší od svého bratra Tomia. „Ale je přirozené, že jako dospělí lidé máme různé názory na politiku. To je normální,“ zdůraznil. Jejich maminka, která byla tichou členkou lidové strany, prý už zemřela, ale tatínek prý ještě žije, ale teď je velmi nemocný. „A to nás také jako bratry spojuje, protože musíme stát při tatínkovi,“ prozradil.

Celý rozhovor naleznete zde.

Když měl prozradit, na jakém místě by rád kandidoval, vyjádřil se jasně. „S pomocí boží o tom bude rozhodnuto,“ podotkl.

Na migraci se prý dívá odlišně už kvůli historii rodiny. „Já mám názor, řekl bych, přímo protikladný, protože migrace patří k historii naší rodiny,“ podotkl Hayato Okamura s tím, že jeho dědeček, který pocházel z Koreje, si vzal Japonku a jeho maminka byla Češka s moravskými kořeny a vzala si Japonce. Žili spolu jak v Japonsku, tak v Česku.

Pokud jde o kvóty na uprchlíky, podle hosta je to věc dohody celé EU. „Kvóty na uprchlíky, to je otázka domluvy mezi státy EU. Můj názor je, že by EU o této otázce měla debatovat,“ řekl. Uprchlická problematika je podle jeho názoru tak složitá, že je těžké vměstnat ji do pár slov. Hodně se mluví třeba o zločinech uprchlíků. Jenže zločiny přece nepáchají jen uprchlíci. Do vězení se dostane i řada Čechů. Podle Okamury je to zkrátka smutný fakt.

Nakonec odmítl účast komunistů na vládě. „Podíl jak pravicových, tak levicových extremistů na vládě zásadně odmítám,“ řekl. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

22:50 Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

Česko objednalo přes Evropskou unii vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Vakcína vyvinutá …