Březina trvá na svém: Jsem nevinen, je to trapné. Tady jsou podrobnosti

31.10.2014 22:31

Dlouholetý pražský politik Karel Březina byl s definitivní platností odsouzen za to, že v minulosti působil v Dopravním podniku hl. města Prahy, ačkoli nesplňoval zákonné podmínky. V nově se rodící koalici ANO, Trojkoalice a ČSSD měl Březina původně zastávat post radního pro dopravu. Od toho sám upustil, v zastupitelstvu ale zůstává. Proč? Své motivy popsal v pátečních Událostech, komentářích České televize. Došlo i na údajnou podjatost soudkyně.

Březina trvá na svém: Jsem nevinen, je to trapné. Tady jsou podrobnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Březina

„S pravomocným rozhodnutím soudu nesouhlasím, nadále se cítím naprosto nevinen a využiju všech prostředků, abych se očistil,“ poznamenal hned na úvod Březina. Nechce ale ohrozit slibně se rozvíjející spolupráci koalice. Na druhé straně hodlá zůstat zastupitelem. Je totiž přesvědčen, že Dopravnímu podniku hl. města Prahy nezpůsobil škodu, protože zkrátka dostal zaplaceno za to, že odvedl patřičnou práci. Připomněl také, že soudy nižší instance rozhodovaly v jeho prospěch.

„Tam je mnoho věcí, které jsou velmi pochybné,“ zdůraznil. Prý už jen proto, že příslušnou soudkyni podezřívá z podjatosti, podal v této souvislosti stížnost a ona soudkyně ani nepočkala, až řízení o této stížnosti doběhne. Nesmíme prý zapomínat na to, že voliči věděli o Březinových soudních tahanicích a navzdory tomu ho zvolili do zastupitelstva města. Epizodu se svým soudním procesem považuje za trapnou.

Koalice a hodnocení Zemana

Jednání o budoucí koalici jsou prý velmi korektní, ale na to, jak hnutí ANO s primátorkou Adrianou Krnáčovou si budeme muset počkat. „Já doufám, že jejich zastupitelský klub bude pospolitý, stejně jako klub Trojkoalice bude pospolitý,“ poznamenal. A obratem poukázal na skutečnost, že ANO nemělo zkušenosti ani s vládnutím na celorepublikové úrovni a dnes je součástí koalice.

V závěru Březinova vystoupení došlo i na hodnocení prezidenta Miloše Zemana. „Co se týká výběru vyznamenaných na 28. října, tak tam já nevidím problém. A pokud jde o návrat z Číny soukromým letadlem, tak já bych to neudělal,“ uzavřel své vystoupení host.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už jste zapomněli? Mlčí se, žádná omluva. Tvrdá připomínka covidu. A co ještě může přijít

21:40 Už jste zapomněli? Mlčí se, žádná omluva. Tvrdá připomínka covidu. A co ještě může přijít

Covidové šílenství odeznělo, vystřídala jej další silná témata, jako je válka, energetická krize a z…