Britský premiér Boris Johnson byl propuštěn z JIP do domácího léčení

12.04.2020 22:31

Britský premiér Boris Johnson byl propuštěn z nemocnice. Oznámil to podle agentury Reuters premiérův úřad. Zdravotníkům poděkoval za to, že mu zachránili život. „Neexistují slova k vyjádření díků. Zachránili mi život,“ řekl Johnson. K řízení vlády se zatím nevrací. Stav premiéra nyní vyžaduje plné zotavení, jeho povinnosti dále zastupuje šéf britské diplomacie Dominic Raab.

Britský premiér Boris Johnson byl propuštěn z JIP do domácího léčení
Foto: repro Youtube
Popisek: Britský premiér Boris Johnson

„Na radu lékařů se premiér prozatím do práce nevrátí. Děkuje všem v Nemocnici svatého Tomáše za výjimečnou péči, které se mu dostalo,“ uvedl podle ČTK Johnsonův mluvčí.

Johnson srdečně poděkoval personálu londýnské nemocnice, kde se léčil. „Neexistují slova k vyjádření díků. Zachránili mi život,“ řekl Johnson na adresu pracovníků kliniky. Jde o jeho první komentář po propuštění z jednotky intenzivní péče.  

Nedlouho poté, co byl z nemocnice propuštěn, zveřejnil britský premiér také videozáznam, na kterém děkuje zaměstnancům britského zdravotnického systému NHS. Díky směřoval také obyvatelům Británie za to, že dodržují protikoronavirová pravidla a udržují si sociální odstup.

Zdravotníkům poděkovala i Johnsonova těhotná snoubenka Carrie Symondsová. „Zaměstnanci Nemocnice svatého Tomáše byli neuvěřitelní. Nikdy vám to nedokážu splatit a nikdy vám nepřestanu děkovat,“ napsala Symondsová na Twitteru s tím, že v posledních dnech zažila opravdu „těžké chvíle“. Vyjádřila současně pochopení všem, kteří se  také bojí o své blízké.

Premiér po nákaze koronavirem byl nejprve v domácí karanténě, poté, co se jeho stav zhoršil, byl minulý týden v neděli hospitalizován. V pondělí 6. dubna byl přeložen na jednotku intenzivní péče (JIP), kde dostával podpůrnou kyslíkovou terapii. Oddělení JIP opustil 55letý ministerský předseda ve čtvrtek. Plné zotavení nějaký čas potrvá, některá britská média spekulují až o dvouměsíční rekonvalescenci.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: sla

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…