Brněnská organizace Babišova hnutí doporučila Faltýnkovi ml. zůstat v Teplárnách Brno

16.10.2015 10:15 | Zprávy
autor: vam, čtk

Brněnské hnutí ANO jednohlasně doporučilo synovi místopředsedy hnutí ANO Jiřímu Faltýnkovi, aby zůstal v představenstvu Tepláren Brno. ČTK to dnes sdělil krajský předseda hnutí Marek Janíček. Mluvilo se totiž o tom, že Faltýnek mladší bude muset skončit kvůli podezření z klientelismu. Kromě pozice v představenstvu je také asistentem poslance Rostislava Vyzuly zvoleného za ANO. Jiří Faltýnek ČTK řekl, že se o případném odchodu rozhodne do konce roku.

Brněnská organizace Babišova hnutí doporučila Faltýnkovi ml. zůstat v Teplárnách Brno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Faltýnek

ANO před volbami v Brně tvrdilo, že chce z městských firem dostat co nejvíce politiků a dosadit tam odborníky. Podle Janíčka však působí Jiří Faltýnek na pozici místopředsedy představenstva díky tomu, že je ekonom, a je pro firmu přínosem. „Shodli jsme se, že hnutí ANO nemíní nic měnit na své programové prioritě profesionalizace správních rad, respektive jejich obsazování odborníky namísto čistě politických nominací. V případě Jiřího Faltýnka je ale podmínka odborné erudice bezvýhradně splněna, a proto hnutí jednoznačně podporuje jeho setrvání ve funkci,“ řekl Janíček.

Celá záležitost se v minulosti nelíbila předsedovi ANO a ministrovi financí Andreji Babišovi. „Nepovažuji to za správné a řeknu panu Faltýnkovi, aby to ukončil,“ řekl Babiš Mladé frontě Dnes, která na případ upozornila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Když vám tak záleží na lidech a této zemi

Proč se tak bráníte spolupráci s Babišem, když by to zabránilo tomu, aby se spojil s SPD? A co si myslíte o Motoristech?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Politolog Valeš varuje vládu: Jako pokračování Fialy. To lidé asi nechtěli

21:05 Politolog Valeš varuje vládu: Jako pokračování Fialy. To lidé asi nechtěli

Petr Macinka jede do Kyjeva, Andrej Babiš byl na „koalici ochotných“. Podle politologa Lukáše Valeše…