Brutální Kuberova jízda v Moravcově věži: Maláčová by rozdávala z cizího, kudy chodí. Nemáte to lehké, s ní za zády

02.12.2018 14:40 | Zprávy
autor: nab

Do nedělního pořadu Otázky Václava Moravce tentokrát přišli debatovat předsedové obou parlamentních komor, předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) a předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Tématem bylo například to, jak preference hnutí ANO ovlivnila vládní krize a aféra kolem Andreje Babiše mladšího.

Brutální Kuberova jízda v Moravcově věži: Maláčová by rozdávala z cizího, kudy chodí. Nemáte to lehké, s ní za zády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Kubera

Výsledky nejnovějšího volebního modelu, který pro Českou televizi zpracovala společnost Kantar CZ ukazují, že do Poslanecké sněmovny by zamířilo sedm politických stran a hnutí namísto stávajících devíti. Tři strany by se do poslaneckých lavic dostaly zcela určitě, zbylé čtytři svá sněmovní křesla už tak jistá nemají. A další dvě přešlapují přede dveřmí Poslanecké sněmovny.,

V čele zůstává s velkým náskokem hnutí ANO s 32,5 procenty. Oproti minulému řijnovému šetření hnutí získalo dalších 5,5 procent voličů. Druzí Piráti volební zisk zvýšili o osm procentních bodů a jsou na 19 procentech. Třetí je pak ODS, s 16 procenty má o 4,5 procent více než získala ve sněmovních volbách. Čtvrtou příčku by s velkým odstupem obsadili komunisté s 6 procenty. Hnutí SPD a STAN by získala 5,5 procent. Vládní ČSSD je na hranici 5 procent. A těsně před branami Poslanecké sněmovny by zůstaly KDU-ČSL a TOP 09.

Z toho, jak zmíněný výzkum dopadl, Kubera soudí, že přílišný útok očividně vyvolává opačnou reakci. „Když se negativní kampaň přežene, tak se veřejnost staví na stranu slabšího a snaží se ho chránit,“ sdělil předseda Senátu svůj názor na to, proč ANO posílilo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …