Brutální Nečas: Proti mé ženě vedli hilsneriádu. Hovadský přístup, gestapácká policie, násilí

19.12.2013 9:20 | Zprávy
autor: jav

Týdeník Reflex přinesl obsáhlý rozhovor s bývalým premiérem Petrem Nečasem. Muž, který během končícího roku přišel o funkci stranického i vládního předsedy i o rodinu, se velmi otevřeně rozpovídal o kauze, která vedla k jeho politickému pádu. Jednalo se prý o připravenou akci realizovanou metodami StB a gestapa. Provedli ji prý lidé, kteří stále žijí v myšlení komunistických prokurátorů a všechny politiky šmahem považují za zločince.

Brutální Nečas: Proti mé ženě vedli hilsneriádu. Hovadský přístup, gestapácká policie, násilí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Expremiér Petr Nečas

O jeho pád se zasloužily orgány činné ve vyšetřování organizovaného zločinu, kterým Nečas sám rozvázal ruce. „Možná byla naše velká chyba, že jsme automaticky předpokládali, že když někomu takzvaně rozvážeme ruce, on bude cítit větší společenskou zodpovědnost. Tito lidé však nebyli na větší odpovědnost připraveni,“ konstatuje expremiér. Jako zajímavá ilustrace tohoto přístupu podle něj slouží fakt, že státní zástupce podával žádost na prohlídku v Úřadu vlády v době červnových povodní, kdy musel vědět, že takový krok destabilizuje vládu v době nouzového stavu.

Podle Nečase je mezi státními zástupci drtivá většina poctivých odborníků. „Část lidí ale mentálně uvízla někde úplně jinde, v systému generální prokuratury, který směřuje k jakobínské podobě orgánů činných v trestním řízení,“ prohlašuje bývalý předseda vlády. Větší důvěru má naopak v soudy, i když i tam jsou prý slabé články. Existují prý takoví soudci, o kterých i prokurátoři vědí, že ať je požádají o schválení jakéhokoliv odposlechu nebo domovní prohlídky, vždy rádi vyhoví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …