Brutální video: Kiska a černoši. Špína do voleb? Tady bude hodně zle

16.01.2020 16:43

Strana Směr-sociální demokracie slovenského expremiéra Roberta Fica před únorovými volbami do parlamentu přišla s propagačním videem útočícím na exprezidenta Andreje Kisku. Ve videu parodická postavička Kisky vítá na Slovensko migranty se sloganem „Kiskova vize pro Slovensko“. Kiska šéfuje nové straně Za lidi, která má podle slovenských médií podporu asi deset procent.

Brutální video: Kiska a černoši. Špína do voleb? Tady bude hodně zle
Foto: Youtube
Popisek: Parodické video strany Směr-SD

Anketa

Řídili by Piráti Českou republiku dobře?

3%
97%
hlasovalo: 21255 lidí
„Kiskova vize pro Slovensko,“ začíná zesměšňující video, načež se objeví animovaná postavička exprezidenta Andreje Kisky. „Jako nový premiér všem ukážu, že jsme moderní a bohatá země. Přijmeme tisíce imigrantů. Máme morální povinnost pomoci těmto lidem a podělit se s nimi o naše bohatství,“ tvrdí hlas podobný Kiskovi.

„Na návštěvě afrických zemí jsem viděl masy odhodlaných mladých mužů, kteří chtějí být i vašimi sousedy. Díky nim budete i vy pracovat jen do středy. Uvidíme se na svahu,“ končí Kiskovo parodické prohlášení.

Video má na svědomí strana Směr-SD Roberta Fica, která Slovensku vládne téměř nepřetržitě od roku 2006, ale její popularita podle slovenských médií klesá. „Pane Kisko, neberte nám lidskou důstojnost. Nedovolme, aby se Kiskova vize naplnila,“ stojí v závěrečném apelu na voliče, kteří se chystají jít k volbám do slovenského parlamentu, které proběhnou 29. února.

Exprezident Andrej Kiska po skončení mandátu a nahrazení Zuzanou Čaputovou založil novou stranu Za lidi, která si hned získala poměrně velkou popularitu a nyní je podle průzkumů s deseti procenty třetí nejsilnější stranou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jde o každý den. Válek je zklamaný Vojtěchem. Očkovací plán zveřejněn

14:30 Jde o každý den. Válek je zklamaný Vojtěchem. Očkovací plán zveřejněn

Příští ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) a Anticovid tým budoucí vlády Petra Fialy se s…