Bublan: Demonstrace proti islámu nahrávají teroristům

16. 1. 2015 23:18

Demonstrace proti islámu na Hradčanském náměstí byla hlavním tématem dnešních Událostí, komentářů na ČT24. O tom, jestli je vhodné takovéto demonstrace pořádat, přišli do pořadu diskutovat exministr vnitra František Bublan (ČSSD), poslankyně ODS Jana Černochová a předseda KSČM Vojtěch Filip.

Bublan: Demonstrace proti islámu nahrávají teroristům
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Bublan

Bublan přiznal, že na demonstrace podobného typu pohlíží s velkými obavami. „Demonstrace tohoto typu nahrávají těm, kteří chtějí rozdělit západní obyvatelstvo na muslimy a nemuslimy. Pokud budeme křičet, že je tu nechceme, zaženeme je do kouta. A to chtějí teroristé také, abychom udělali, postavili se proti muslimům. My naopak musíme být s nimi a musíme s nimi bojovat proti teroristům, proto není na místě demonstrovat proti islámu,” řekl senátor a připomněl, že v průvodu v Paříži šly i tisíce muslimů.  

Černochová pak zopakovala, že by si přála, aby se uskutečňovaly nějaké kulaté stoly, kde by byli i zástupci muslimů. Uvítala by více diskuze. Zároveň pak upozornila, že si nevšimla, že by se zástupci Muslimské obce v ČR jasně distancovali od toho, co se děje v Evropě a ve světě. Když jí pak redaktor přečetl oficiální vyjádření Muslimské obce v ČR s oficiálním distancem a odsouzením teroristických útoků, řekla Černochová, že je to málo. A dále se ohradila k Bublanovu vyjádření, že některé transparenty a projevy byly extrémní. „Nejsme žádní extremisté, jen chceme ukázat, že je potřeba proti tomu bojovat.”

„Nedělejme z muslimů celosvětového nepřítele,“ řekl poté Bublan. Jeho názor pak podpořil i Vojtěch Filip, když řekl: „Ani já nesouhlasím, abychom uplatňovali princip kolektivní viny.”

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: bra

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…