Bude Ester Ledecká závodit za jinou zemi? Sekretář lyžařského svazu přišel do rádia vysvětlovat, o co jde v jejich sporu

06.09.2018 18:46 | Zprávy

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká a Český lyžařský svaz se snaží zahnat spor o reprezentační smlouvu. Strany se přely o peníze a také o sponzorské smlouvy. Podařilo se vyjednat smír, nebo stále hrozí, že by Ester Ledecká nemusela závodit pod vlajkou České republiky? To objasnil ve čtvrtečním pořadu 20 minut Radiožurnálu generální sekretář Českého svazu lyžařů Jakub Čeřovský.

Bude Ester Ledecká závodit za jinou zemi? Sekretář lyžařského svazu přišel do rádia vysvětlovat, o co jde v jejich sporu
Foto: Vít Hassan
Popisek: Dvojnásobná zlatá medailistka ze zimní olympiády 2018 Ester Ledecká

„Pevně věříme, že se nakonec s Ester Ledeckou dohodneme. Dnes proběhlo jednání, ale v jeho rámci jsme se zatím nedohodli,“ řekl v úvodu Čeřovský s tím, že v jednání jsou však i nadále obě strany ochotné pokračovat. Na čem se prý ale určitě už dohodli, je to, že nebudou mediálně dále komentovat žádné výstupy. „Nebudeme se ani jakkoli vyjadřovat k podepisovaným smlouvám,“ uvedl Čeřovský.

Termín, dokdy by obě strany měly rezprezentační smlouvu podepsat, si podle Čeřovského slov prozatím strany neurčily. „Nechci, aby tady vznikala zase spekulace, že někoho někam tlačíme. Je to otevřená záležitost,“ řekl a dodal, že je skutečně rád, že je vše zase u jednacího stolu.

V médiích se objevily informace o tom, že podstata sporu byla ve výši příspěvků Ester Ledecké a také sponzorské smlouvy. Jestli to bylo skutečně tak, však Čeřovský, jak již avizoval, odmítl komentovat. „Ke smlouvě už se vyjadřovat nebudu, aby to bylo férové, dohody platí,“ zdůraznil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Myslíte i na lidi?

Chápete obavy řady lidí, že nebudou mít z čeho platit zelenou politiku EU? Už teď mají mnozí problém vyjít z příjmy, a pokud nastane ještě další zdražování, budeme situace ještě horší. Nebojíte se pak, že se třeba lidé vzbouří nebo to bude mít třeba dopady na ještě nižší porodnost, protože prostě li...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolega se smál Zdechovskému, až spadl ze židle

12:20 Kolega se smál Zdechovskému, až spadl ze židle

Poté, co český europoslanec Tomáš Zdechovský kritizoval využívání evropských dotací na Slovensku, se…