Bude nám chybět. Náš cíl by vzdal jen bačkora. Za zesnulým Jaromírem Kohlíčkem

08.12.2020 14:11 | Zprávy
autor: mp

Bývalý poslanec a někdejší europoslanec za KSČM Jaromír Kohlíček opustil tento svět. Bojoval s rakovinou, ale nakonec této nemoci podlehl. Kohlíčkův stranický souputník Josef Skála se s kolegou rozloučil. Zavzpomínal na něj jako na chlapa, jehož nebylo možné označit za „bábovku“. Byl to podle něj mušketýr bez bázně a hany.

Bude nám chybět. Náš cíl by vzdal jen bačkora. Za zesnulým Jaromírem Kohlíčkem
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Jaromír Kohlíček

Odešel Jaromír Kohlíček. Teprve v sedmašedesáti. Podlehl rakovině. Pral se s ní statečně. Bábovkou nebyl ani nikdy dřív. Ředitelem sklárny se stal už kolem třicítky. Zajistil její generální modernizaci. Zvládl to v čele machrů, starších o celou generaci. 

Dneska je v módě politika na kšeft. Jaromír byl z jiného těsta. Pomáhal hlavně tomu, co bylo jinak bez šance. Už jako člen Poslanecké sněmovny. A pak i Evropského parlamentu. Nepamatuji týden, kdy by se nevlomil k ministrovi či hejtmanovi, vedení vysoké školy či významného podniku. Nelobboval tam za kšefty, z nichž kape za nehty. Razil tam perspektivní projekty. Když se ho ptali, co za to chce, utínal je slovy, že sbírá jen politické body. Straně, za niž byl zvolen.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Imunita

Tvrdíte, jak imunita není fér. Souhlasím. Proč teda neusilujete o její zrušení? Nebo nevím o tom, že byste se o to jako vy nebo vaše strana kdy pokusili.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dárek pro Putina. Spolku chodí miliony, ale nikdo neví kam

13:39 Dárek pro Putina. Spolku chodí miliony, ale nikdo neví kam

Za čtyři roky vybral „Dárek pro Putina“ téměř 1,5 miliardy korun. Bez transparentního účtu, s utajen…