Budeme propouštět, naznačil Žaluda. Kvůli Jančurovi

21.05.2012 20:02 | Zprávy

Hostem pondělního vysílání Impulsů Václava Moravce byl Petr Žaluda, generální ředitel Českých drah. Hovořil nejen o otázkách týkajících se narůstajícího konkurenčního boje a liberalizaci železničního trhu ale také o problémech s konkurencí, s nimiž se ČD po dlouhých letech monopolu začíná potýkat.

Budeme propouštět, naznačil Žaluda. Kvůli Jančurovi
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Petr Žaluda

"Rostoucí ceny pohonných hmot samozřejmě pomáhají nárůstu počtu zákazníků Českých drah, lidé mění auta za hromadnou dopravu." Tak reagoval Petr Žaluda na otázku, co pomohlo Českým drahám navýšit zisky v prvním čtvrtletí tohoto roku. Popírá ale, že nárůst cen nafty by byl jediným důvodem. "Daří se nám postupně obnovovat vozový park a zlepšovat služby, které dráhy nabízejí," vysvětlil Žaluda.

Ačkoli se cena za pohonné hmoty negativně promítá v nákladech ČD, podle Žaludy se ceny jízdného v nejbližší době měnit nebudou. "Zatím nepředpokládáme, že bychom sahali do cen jízdného," ujistil generální ředitel. Odmítá ale, že by držení cen jízdného bylo kvůli konkurenčnímu boji.

Připravujeme se na konkurenci

Další část rozhovoru se týkala práě konkurence, se kterou se ČD potýkají. Ať už jde o RegioJet Radima Jančury nebo o nového hráče, který má v brzké době vstoupit na trasu Praha - Ostrava, společnost Leo Express majitele Leoše Novotného. "My se na vstup třetího konkurenta, třetího dopravce připravujeme, ale neprozradím celkový plán. Nebudu říkat, jak se dráhy připraví," komentuje Žaluda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Bydlení

Jedna věc je mít peníze na bydlení, což také úplně nechápu, jak přesně chcete změnit a druhá, aby bylo bydlení k sehnání. To hodláte řešit jak? Protože i když se třeba teď začne stavět, tak to nepokryje poptávku, hlavně, když se soustředí jen na vybrané lokality.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Odmítáte? Příště to může být horší.“ Politolog varoval Ukrajinu

11:25 „Odmítáte? Příště to může být horší.“ Politolog varoval Ukrajinu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dal jasně najevo, že odmítá jedno z Putinových ultimát, bez…