Budoucnost jihočeské koalice ČSSD a KSČM leží v rukách smírčí komise

25.02.2013 22:21

O další existenci jihočeské koalice ČSSD a KSČM bude v úterý jednat smírčí komise. Komunista Václav Kučera, před rokem 1989 registrovaný jako rezident Státní bezpečnosti, ani dnes nerezignoval na svou funkci v radě Jihočeského kraje. ČTK to po jednání krajského výboru KSČM řekl jeho předseda Petr Braný. "Rezignace není na stole," uvedl.

Budoucnost jihočeské koalice ČSSD a KSČM leží v rukách smírčí komise
Foto: archiv kraje
Popisek: Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola
reklama

Jihočeská sociální demokracie ve čtvrtek Kučeru opakovaně vyzvala, aby zvážil své setrvání v radě. V koalici s KSČM chce ale ČSSD setrvat. Krajský výbor KSČM Kučeru ve funkci radního pro rozvoj venkova a zemědělství na minulém jednání podržel, protože nebyl porušen takzvaný lustrační zákon. O závěrech z dnešního jednání chtějí komunisté nejdříve jednat s ČSSD.

Odpovědnost v této personální záležitosti je podle sociálních demokratů plně na radním Kučerovi a také na KSČM, jako politické straně, za kterou Kučera kandidoval do zastupitelstva kraje a za kterou byl zvolen. ČSSD deklarovala, že je připravena s KSČM zahájit jednání.

Zimola prý o Kučerově minulosti nevěděl

Kučera, který je starostou v Horní Stropnici na Českobudějovicku, tam před rokem 1989 pracoval jako velitel Pohraniční stráže. Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) uvedl, že o Kučerově spolupráci s StB nevěděl a KSČM jej o tom neinformovala.

Komunisté získali po volbách v jedenáctičlenné radě Jihočeského kraje tři křesla. Proti spolupráci ČSSD s KSČM protestuje od listopadu loňského roku mnoho lidí. Vznikla i studentská aktivita Komunisté nepatří ke kormidlu. Nevole podpořená několika demonstracemi se nejprve zvedla hlavně kvůli tomu, že radní pro školství se stala členka KSČM. Vítězslava Baborová ale na začátku února kvůli zdravotním problémům rezignovala. Jejího nástupce by měli krajští zastupitelé volit 7. března.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…