Buďte trpěliví, žádá ministerstvo dopravy úředníky

24.07.2012 13:44

Na schůzce státního tajemníka Miroslava Drobného a náměstka Policejního prezidia Pavla Osvalda bylo řečeno, že k výpadkům došlo důsledkem přetížení serveru Policejního prezidia, který registroval až několikanásobek dotazování z Centrálního registru vozidel.

Buďte trpěliví, žádá ministerstvo dopravy úředníky
Foto: Repro TV Prima
Popisek: Ministr dopravy Pavel Dobeš v Partii televize Prima

"V některých případech jsme zaznamenali až 135 dotazů u jednoho VIN kódu od jednoho uživatele, čímž došlo k zahlcení a přetížení systému, který na to nebyl připraven,“ uvedl Pavel Osvald. "Provedli jsme nyní technické opatření na posílení infrastruktury a nasadili výkonnější virtuální server. V tuto chvíli by se už problém neměl opakovat,“ dodal.

"Tento výpadek nebyl zapříčiněn aplikací Centrálního registru vozidel, kterou spravuje a provozuje ministerstvo dopravy,“ uvedl náměstek ministra dopravy a státní tajemník Miroslav Drobný.

Problém byl obecně v tom, že s postupnou stabilizací aplikace Centrálního registru vozidel došlo k nárůstu dotazů na lustraci v síti Policejního prezidia. Toto zatížení systém Policejního prezidia nevydržel. Z tohoto důvodu nebylo možné dokončit registrační úkony, které s lustrací vozidel souvisely.

Policejní prezidium v součinnosti s resortem dopravy vytvořilo pracovní skupinu, která situaci dále analyzuje a společně navrhne takové opatření, aby se výpadek už nemohl opakovat. Současně žádá úředníky o trpělivost při zadávání dotazů do obou databází, neboť reakční doba byla za účelem stability systému dočasně o několik sekund prodloužena.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč je to tajné? Vadim Petrov si všímá problému s Radou ČT. Mnozí budou zuřit

21:40 Proč je to tajné? Vadim Petrov si všímá problému s Radou ČT. Mnozí budou zuřit

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadim Petrov se na sociální síti zaměřil na dov…