Buďte trpěliví, žádá ministerstvo dopravy úředníky

24. 7. 2012 13:44

Na schůzce státního tajemníka Miroslava Drobného a náměstka Policejního prezidia Pavla Osvalda bylo řečeno, že k výpadkům došlo důsledkem přetížení serveru Policejního prezidia, který registroval až několikanásobek dotazování z Centrálního registru vozidel.

Buďte trpěliví, žádá ministerstvo dopravy úředníky
Foto: Repro TV Prima
Popisek: Ministr dopravy Pavel Dobeš v Partii televize Prima
reklama

"V některých případech jsme zaznamenali až 135 dotazů u jednoho VIN kódu od jednoho uživatele, čímž došlo k zahlcení a přetížení systému, který na to nebyl připraven,“ uvedl Pavel Osvald. "Provedli jsme nyní technické opatření na posílení infrastruktury a nasadili výkonnější virtuální server. V tuto chvíli by se už problém neměl opakovat,“ dodal.

"Tento výpadek nebyl zapříčiněn aplikací Centrálního registru vozidel, kterou spravuje a provozuje ministerstvo dopravy,“ uvedl náměstek ministra dopravy a státní tajemník Miroslav Drobný.

Problém byl obecně v tom, že s postupnou stabilizací aplikace Centrálního registru vozidel došlo k nárůstu dotazů na lustraci v síti Policejního prezidia. Toto zatížení systém Policejního prezidia nevydržel. Z tohoto důvodu nebylo možné dokončit registrační úkony, které s lustrací vozidel souvisely.

Policejní prezidium v součinnosti s resortem dopravy vytvořilo pracovní skupinu, která situaci dále analyzuje a společně navrhne takové opatření, aby se výpadek už nemohl opakovat. Současně žádá úředníky o trpělivost při zadávání dotazů do obou databází, neboť reakční doba byla za účelem stability systému dočasně o několik sekund prodloužena.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kok*ti, prd*l.“ Hřebejk si utahuje z Prymulovy ostudy. Přijde Maďar? To by byla karma...

13:13 „Kok*ti, prd*l.“ Hřebejk si utahuje z Prymulovy ostudy. Přijde Maďar? To by byla karma...

Poté, co vyplulo na veřejnost, že ministr zdravotnictví Roman Prymula spolu s šéfem poslaneckého klu…