Bulvár píše o zdraví Stanislava Grosse

18.03.2015 11:01

Nejčtenější deník v zemi se na své titulní straně věnuje podrobnostem o nemoci pětačtyřicetiletého expremiéra Stanislava Grosse. Blesk informuje o tom, že se bývalý předseda vlády už sám téměř nepohybuje a musí být přenášen. Je tak odkázán na pomocníka a ošetřovatelku.

Bulvár píše o zdraví Stanislava Grosse
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Ex-premiér Stanislav Gross

„Zatímco loni touto dobou ještě svižně řídil své auto a chodil do kanceláře, teď ho musí nosit. Zvláštní druh sklerózy postupuje a nyní mu již paralyzuje schopnost mluvit,“ píše Blesk. Nemoc se zpočátku projevovala ochablou pravicí. „V září se pohyboval hůř a byl odkázán na řidiče nebo manželku. Na přelomu roku ho však již museli do Divadla Hybernia, kde účinkují obě jeho dcery, přinést na židli,“ stojí dále v listu.

Jak deník zjistil, kromě ošetřovatelky a hospodyně v jedné osobě, o Stanislava Grosse nyní pečuje i muž, který je zároveň jeho řidičem. Expremiér v současné době vyžaduje péči 24 hodin denně.

Gross trpí amyotrofickou laterální sklerózou. Jde o zatím neléčitelné onemocnění, které je zákeřné zejména v tom, že postiženému jedinci přestanou fungovat svaly, ale mozek pracuje stále dál. Gross si tak při zachování svých psychických a mentálních schopností uvědomuje závažnost své nemoci. Lidé trpící touto chorobou obvykle umírají do pěti let. Touto nemocí je postižen i známý vědec Stephen Hawking, kterému v mládí předpovídali pouze dva roky života.

Stanislav Gross je český právník a bývalý sociálně demokratický politik, působil jako ministr vnitra, statutární místopředseda ČSSD a místopředsedou vlády. Po propadu ČSSD v evorpských volbách v červnu 2004 a odstoupení Vladimíra Špidly se stal předsedou strany a premiérem.  Z této funkce odstoupil v září 2005 v důsledku aféry kolem jeho financí. Poté opustil vysokou politiku úplně.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kup

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzost. Seniory ožebračil stát, je to parazit, říká mladý autor. Soukromé soudnictví by prý fungovalo

19:54 Drzost. Seniory ožebračil stát, je to parazit, říká mladý autor. Soukromé soudnictví by prý fungovalo

Martin Urza, jehož názory jsme vám před nedávnem představili, mimo jiné také na začátku října diskut…