Buzek: Pochybuji o duševní kondici ministra Blatného. Padlo také trestní oznámení

30.03.2021 14:17

Ministr zdravotnictví Jan Blatný čelí trestnímu oznámení. K Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze ho podal podnikatel Bohuslav Buzek, který se domnívá, že člen vlády Andreje Babiše spáchal trestný čin obecného ohrožení, nelidského zacházení, zneužití pravomoci úřední osoby a dokonce také podněcování k trestní činnosti.

Buzek: Pochybuji o duševní kondici ministra Blatného. Padlo také trestní oznámení
Foto: repro Facebook
Popisek: Boleslav Buzek
reklama
„Důvodem je především neodborný a vysoce hazardní přístup ministra Blatného k veřejnému zdraví, který lze kvalifikovat jako kruté zacházení, způsobující národu tělesné a duševní utrpení. Vůbec neuznává pojmy jako je prevence, zdravá imunita, zdravý duch, zdravé tělo. Dle častých nesmyslných a protichůdných vyjádření ministra Blatného pochybuji o jeho duševní kondici,“ uvedl v prohlášení Bohuslav Buzek, předseda Radostného Česka. 
 
 
„Zatímco ve většině civilizovaných zemí ministr zdravotnictví chrání zdraví obyvatel, u nás je to naopak. Vypadá to, že se ministr dopouští zneužívání své pravomoci, ohrožuje naše fyzické i psychické zdraví a nabádá k trestné činnosti,“ vysvětluje Buzek, který se zároveň domnívá, že již samotné vyhlášení nouzového stavu je protiústavní. 
 
„Ministr zdravotnictví nemá pro nařízení povinnosti nosit zdraví škodlivé roušky (nosiče patogenů) v přírodě jakékoliv pádné zdůvodnění. Proti nutnosti nošení roušek ve venkovních prostorech, zejména parcích a lesoparcích, se staví odborná veřejnost, která svá tvrzení dokládá na rozdíl od ministra Blatného studiemi,“ doplňuje Buzek.
 
 
Předseda Radostného Česka je také přesvědčen, že ministr Blatný si je vědom výše uvedené skutečnosti, a i přesto zcela neopodstatněně trvá na důsledném dodržování příkazů nošení roušek v parcích a lesoparcích, i když jde člověk sám. Tím podle Buzka ministr zdravotnictví vědomě hazarduje se zdravím či životy lidí. 
 
„Ti nemají téměř jinou možnost jít se nadýchat čerstvého vzduchu, posílit tím imunitu a psychickou kondici, než vyrazit do přírody. Nucené nošení roušek tam, kde není potřeba, způsobuje oslabení imunity a tím i paradoxně k většímu šíření nakažlivých nemocí s těžším průběhem. Dýchací ústrojí člověka není vůbec stavěno na nošení roušek,“ je přesvědčený Bohuslav Buzek. 
 
„Celkový přístup ministra Blatného je nejasný, nekoncepční a vede k tomu, že celá společnost je z jeho opatření frustrována, roste míra depresí a dalších psychických onemocnění. Lidé nesmí např. do hor, ale jet v přeplněném autobuse do Lidlu ano. Chybí jakýkoliv jasný plán, původně vytvořená pravidla systému PES už ignoruje i sám Blatný a pravděpodobně ani on sám neví, co má dělat,“ uzavírá Buzek.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč mluvíte anglicky, Češi? Diví se Chorvati. Na roušky se kašle. Přesně a jasně z Chorvatska

12:30 Proč mluvíte anglicky, Češi? Diví se Chorvati. Na roušky se kašle. Přesně a jasně z Chorvatska

Chcete vyrazit do Chorvatska? Daniel Rovný, bývalý pedagog, dnes podnikatel v informačních technolog…