Byl jsem příliš důvěřivý, prozradil na sebe na ČT ministr Dienstbier

21.04.2015 20:23

Ministr pro lidská práva a předseda Legislativní rady vlády Jiří Dienstbier (ČSSD) se v úterním Interview ČT24 vyjadřoval k odvolání Martina Šimáčka – ředitele Agentury pro sociální začleňování. Popsal, jakých chyb se dopustil. Kdyby šlo jen o jednu, asi by to takto neřešil, ale pochybení byla řada. Jednu malou chybu prý udělal i Dienstbier.

Byl jsem příliš důvěřivý, prozradil na sebe na ČT ministr Dienstbier
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier
reklama

„Jeho odvolání proběhlo standardně. Moje malá chyba možná byla v tom, že jsem byl příliš důvěřivý,“ podotkl hned na úvod ministr. Bylo totiž domluveno, že celá věc bude napřed diskutována se zaměstnanci, což ministr dodržel, ale ředitel postupoval jinak a vystoupil s tím před veřejnost již v pátek.

„Já v žádném případě nechci zpochybňovat práci zaměstnanců agentury v jednotlivých lokalitách, a pokud funguje správně, tak tato práce nemůže stát na jednom člověku,“ poznamenal ministr. Problém byl např. v jednání ředitele se svými nadřízenými. Pan Šimáček podle Dienstbiera také pochybil při vypisování jedné veřejné zakázky. Za pochybení následovala sankce ze strany finančního úřadu v řádu stovek tisíc korun. V tuto chvíli se vyjednává o případném snížení pokuty a nelze vyloučit, že úřad vyhoví. Nebylo to prý přitom jen jednou, co se ředitel rozhodl „specificky“ při realizaci některých veřejných zakázek.

Šimáček ministrovi také vytkl, že se příliš nezajímá o práci agentury, což Dienstbier důrazně odmítl. Je pravda, že se oni dva příliš nestýkali, ale on sledoval práci agentury přes reporty od své náměstkyně. Jako ministr má prý velmi mnoho práce, takže na osobní setkání s níže postavenými pracovníky ministerstva nezbývá mnoho času.

Sídliště Janov

V závěru pořadu se ministr Dienstbier vyjadřoval k jedné problematické lokalitě – litvínovskému sídlišti Janov. Jak tedy bude tamní situaci řešit? „My už nečekáme, my děláme, ale pokud se léta situace zhoršovala, nelze čekat, že se najednou skokově zlepší,“ poznamenal host. Agentura pro sociální začleňování by měla na příště Litvínovu pomoci s řešením situace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…