Byli jsme v zákulisí setkání Okamury s Le Penovou, Wildersem a spol. Bylo to docela husté. Došlo i na fyzický útok. Tyto věci se jinde nedočtete

17.12.2017 12:28

REPORTÁŽ V sobotu se uskutečnila konference aliance euroskeptických protiislamizačních stran Evropa národů a svobody (ENF), které se mimo jiné zúčastnili předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penová, šéf nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders či předseda SPD Tomio Okamura. Dorazili a vystoupili se svými projevy i zástupci dalších stran.

Byli jsme v zákulisí setkání Okamury s Le Penovou, Wildersem a spol. Bylo to docela husté. Došlo i na fyzický útok. Tyto věci se jinde nedočtete
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Za Evropu suverénních národů
reklama

Anketa

Bude-li Miloš Zeman ve 2. kole prezidentské volby, chcete vidět debatu mezi ním a druhým finalistou?

22%
78%
hlasovalo: 9175 lidí

Redaktor ParlamentníchListů.cz měl přístup do zákulisí a mohl celé dění sledovat „zblízka“. Došlo i k poměrně dramatickým okamžikům.

V 15 hodin má začít tisková konference v hotelu Radisson Blu Alcron. Členy SPD pobavilo, že ultralevicoví demonstranti den předtím měli akci před hotelem InterContinental, přitom členové delegace ENF byli ubytováni v Alcronu. Vůdcové protestů patrně někde získali nějakou důvěrnou dezinformaci…

Bezpečnostní opatření v Alcronu nebyla nějak příliš přísná. Novináři mohli přijít přímo do hotelu do prvního patra, aniž je kdokoli zastavil. Pouze při vstupu do místnosti, kde se konala tiskovka, se museli prokázat doklady. Bezpečnostní rámy zde nebyly. Ochranka nahlédla do tašek a zkontrolovala novináře „bzučákem“, zda nemají zbraň. Na konferenci bylo přítomno mnoho zástupců zahraničního tisku, dokonce i z Ruska.

Ultralevičáci fyzicky napadli britskou europoslankyni

Po tiskovce, která skončila asi ve čtyři, se delegace ENF měla přesunout do hotelu Top hotel na Chodově, kde protestovali odpůrci vlasteneckých stran. Předáci ENF jeli v autech, europoslanci a jejich asistenti v přistavovaných minibusech.

Celý přesun byl koordinován s Policií ČR a řidiči minibusů byli v kontaktu s policií, která je naváděla. Otázka je, zda policie svou úlohu zvládla dobře. Na křižovatce, kousek před příjezdem do Top hotelu, demonstrovali ultralevičáci a zablokovali průjezd po silnici (tvořila se tam kolona i dalších aut). Došlo zde i k incidentu, kdy byla britská europoslankyně Janice Atkinsonová fyzicky napadena protestujícími.

„Byli jsme v buse a kolem 20 členů Antify, té fašistické špíny, blokovalo silnici, leželi na ní. Takže po dvaceti minutách, co jsme čekali, jsem se rozzlobila a řekla jsem si: ‚Ok, půjdu ven z autobusu.‘ Chtěli jsme tedy projít k hotelu. Policisté nám nezajistili průchod. Tak jsme chtěli projít mezi těmi fašisty a napadli nás. Strkali do nás, řvali na nás. Snažili jsme se je obejít po trávě. Ale nechtěli nám to dovolit. Byli mezi nimi muži i ženy. Byli zahaleni šátky, čili nebylo možnoé vidět jejich obličeje. Udeřili mě do ramene. Takže jsme se vrátili do busu. To jsou lidé, kteří bydlí ve squattech, jsou nezaměstnaní. Bylo by dobře, kdyby se šli umýt. Přála bych vaší zemi, aby se Tomio Okamura stal premiérem a abyste takovou špínu z takovéto agresivní menšiny nenechali vše dobré, co ve vaší zemi máte, poskvrnit,“ řekla ParlamentnímListům.cz Janice Atkinsonová, která si držela bolestivé rameno. Dříve bývala členkou strany UKIP Nigela Farage, nyní je nezávislá europoslankyně.

Poté, co se europoslanci vrátili do busů, policejní eskorta dovedla minibusy zadní cestou přes pěší zónu do Top hotelu, před nímž demonstroval zbytek demonstrantů. Celá akce se tedy o něco zdržela.

V zaplněném sále Top hotelu už čekali příznivci SPD a ENF. Mezi přítomnými byl mimo jiné i spisovatel Benjamin Kuras. Celou konferenci moderoval místopředseda SPD Radim Fiala, který na úvod řekl, že jejich odpůrci a zastánci nepřirozených ideologií se je snaží obviňovat z fašismu.

Řečníci často přirovnávali EU k Sovětskému svazu, mluvili o ní jako o diktatuře, upozorňovali, že islamizace může zničit Evropu a že lidé mohou přijít nejen o svůj majetek, ale i o své životy. Je proto třeba bránit společné evropské civilizační hodnoty vycházející z křesťanství, antiky a Jeruzaléma. Zahraniční hosté děkovali zemím Visegrádu, že brání Evropu před invazí islámu stejně, jako tak činili v době osmanské invaze, a to i navzdory hrozbám a vydírání z Bruselu. Je třeba zabránit muslimské imigraci, deislamizovat Evropu, chránit hranice a nepřizpůsobivé imigranty deportovat. 

Internacionalismus a globalismus – Nový světový řád

V úvodní části vystoupila Janice Atkinsonová. Hovořila o „obrovském úspěchu SPD“ a že doufá, že bude následovat i ve volbách do Evropského parlamentu. Vzkázala Čechům, že žili za komunismu, a proto nyní vědí, o čem je diktatura z EU. Otevřené hranice, masová imigrace a multikulturalismus ničí naše národy. „We shall never surrender“ – „Nikdy se nevzdáme“, řekla churchillovsky.

Radim Fiala řekl, že Velká říjnová socialistická revoluce byla první revolucí, která podporovala globalizaci a zničení přirozených hodnot. Na to navazují nynější globalisté a levičáci, kteří chtějí vytvořit totalitní utopistickou společnost – Nový světový řád. Levičáci nenávidí přirozené entity, jako jsou národy a rodiny. Globální kapitál koncentruje zisk a chce z lidí vytvořit otroky globálního systému. Globalisté a socialističtí internacionalisté jsou dvě strany téže mince. Juncker a EU nám ve věci uprchlíků vyhrožují stejně jako Herman Göring. 

Matteo Biancchi z Ligy severu hovořil o tom, že se mnohde zakazují naše například vánoční tradice, „abychom se nedotkli citů“ imigrantů. Sebevražedná politika EU vede genderovou válku proti tradiční rodině. „Všichni Evropané mají právo se narodit,“ řekl. Lidé mají právo na svou zemi, aby nemuseli emigrovat před cizími imigranty. V Evropě nyní probíhá násilí ve jménu cizích kultur. Ti, kteří nechtějí přijmout naše hodnoty, je podle něj třeba deportovat. Hordy imigrantů se zapojují do kriminálních gangů.

Zrádci rozprodávají naši zemi. Můžeme přijít o vše. EU je nestvůra. Ne, nikdy!

Poslanec SPD Jiří Kobza mluvil o „svatém odkazu našich předků“. „Milujeme svoji zemi. Tato země je naše,“ řekl s tím, že stejně tak, jako jsme svou zemi převzali po svých dědech a otcích, musíme ji v pořádku předat svým dětem a vnukům. Mluvil o nemarxistických šílencích, kteří nám chtějí vnutit pokutu 250 tisíc eur za jednoho nepřijatého imigranta v systému kvót. Podle něj bychom se neměli stydět nahlas mluvit o zrádcích, kteří rozprodávají naši zemi. Varoval, že můžeme přijít o vše – ztratit svou svobodu, majetky, životy, své ženy i budoucnost svých dětí. EU se podle něj rovná masová imigrace, islamizace  a konec civilizace. „EU nás vede do pekel,“ řekl. Záchranou z Titaniku jménem EU je vystoupení z EU – Czexit. Na závěr připomněl citát proroka Mohameda: „Každý má svobodu si vybrat, zda obejme islám, nebo obejme smrt.“

„Zlatým hřebem večera“ bylo vystoupení Geerta Wilderse, Marine Le Penové a Tomia Okamury. První z nich vystoupil Geert Wilders. Ten řekl, že EU je nestvůra. Imigrace znamená pro Evropu totální katastrofu – kriminalitu, terorismus, antisemitismus, násilí na ženách. To zde mít nechcete. Nechcete tu mít mešity, halal, barbarské právo šaría. „Ne, nikdy!“ zakřičel Wilders česky a sklidil aplaus.

Podle něj musejí všichni spolupracovat proti elitám, které vyprodávají naše země. Naše civilizace má kořeny v Jeruzalémě, Athénách a Římě, nikoli v Mekce. Islám podle něj není náboženství, ale totalitní ideologie, která nás chce ovládnout.

Wilders Čechy varoval, že Brusel žaluje ČR kvůli kvótám, protože si přeje, aby ČR byla islamizovaná stejně jako zbytek Evropy. Varoval před tím, že africká populace se má zvýšit z miliardy na čtyři miliardy a třetina těchto lidí chce opustit své domovy a směřovat do Evropy. Takže do Evropy mohou směřovat stovky milionů Afričanů.

Česká republika může být obklopena muslimskými státy

Měli bychom se inspirovat Austrálií a posílat nelegální imigranty zpět. Stejně tak je třeba omezit výrazně legální imigraci, je třeba repatriovat nepřizpůsobivé imigranty a deislamizovat naše společnosti. Postavit ploty jako Maďaři. „Pokud selžeme, přestaneme existovat,“ řekl Wilders. Souboj se nyní odehrává na rovině globalismus vs. patriotismus.

„Tomio na Hrad!“ zakřičel Wilders a sál byl ve varu.

Na tiskovce mluvil o potřebě spolupráce s Visegrádem a Rakouskem proti islamizaci. Největším problémem dneška jsou imigrace a islamizace. Jde o demografickou katastrofu a existenční krizi. Zmínil odhady Pew research center, že do roku 2050 bude západní Evropa z 20 procent muslimská. Když Juncker říká, že máme otevřít dveře legální imigraci, je to podle Wilderse sebevražda. „Česká republika může být obklopena muslimskými státy,“ varoval Wilders. „Podívejte se na to, co se děje v západní Evropě,“ řekl. „Jednou budeme vládnout. Doufám ale, že už nebude pozdě, abychom Evropu zachránili,“ řekl Wilders. Také řekl, že má problém s anexí Krymu či kolem otázek sestřeleného boeingu. Přesto podporuje dobré vztahy s Ruskem i USA. Evropské elity dělají z Trumpa i Putina idioty a je to záminka pro vytvoření evropského superstátu.

Rusko nám nic špatného neudělalo

Marine Le Penová představila svůj projekt Unie evropských národů (UEN), kdy by státy byly suverénní a vrátily by se hranice. Chce dobýt EU zevnitř a zrušit Evropskou komisi. O vystoupení Francie z EU již nehovořila. Měla by existovat integrace „na míru“ podle toho, co kterým státům vyhovuje.

Le Penová na předešlé tiskové konferenci řekla, že Okamura je obětí pomluv stejně jako Národní fronta. EU označila za katastrofální organizaci, která nás vede do záhuby negací našich kultur a zničením bezpečnosti. Le Penová připomněla, že ve Francii Národní frontu nechce přijmout žádná banka, což je skandální a omezuje to demokracii.

Pravolevé dělení již dnes není na levice a pravice, ale na nacionalisty proti globalistům a na stranu vlastenců přecházejí lidé jak z levice, tak i z pravice. Le Penová na dotaz novinářů řekla, že si přeje dobré vztahy s Ruskem a že si přeje vítězství Vladimira Putina, ale že jinak je to věcí jednotlivých států i stran uvnitř ENF. Řekla, že Rusko Francii nic špatného neudělalo – nezpůsobilo masovou migraci, nenutí ji přijímat imigranty, nevede proti ní ekonomickou válku.

Nejlepší ochranou před islámským terorismem je nemít ve své zemi islám

Tomio Okamura progratuloval rakouským FPÖ, že se dostali do rakouské vlády. To je také důvod, proč jejich zástupci nedorazili na setkání. Okamura řekl, že nikdo nebude nikdy bojovat za cizí stát, tím méně za EU. Český stát je tu víc než tisíc let a přežil všechny říše a přežije i říši EU. Je třeba chránit rodinu a národ. Nyní jde o přežití evropských národů. Zmínil, že střední Evropa bojovala proti nájezdům muslimů. Též připomněl, že Lidl odstraňoval kříže a že na našich náměstích musejí chodit policisté se samopaly a v Evropě jsou zakazovány evropské svátky. „Nejlepší ochranou před islámským terorismem je nemít ve své zemi islám,“ řekl. Někteří jeho židovští přátelé mu prý řekli, že zvát si muslimy do Evropy je, jako kdyby si Židé zvali nacisty do Izraele.

Okamura předtím na tiskovce řekl, že SPD a ENF nejsou protievropské. „Jsme Evropané,“ řekl. Skuteční Antievropané, kteří ničí Evropu, jsou v Bruselu. Skutečná Evropa je založena na pluralitě národních států a je spojena civilizačním odkazem křesťanství a židovství. Mluvil o multikulturalismu – totálním nihilismu bruselských elit. Elity mají strach, že lidé v referendu odhlasují odchod z EU.

Fyzicky nás ohrožuje islamizace Evropy

„Fyzicky nás ohrožuje islamizace Evropy,“ řekl. Nacismus i islám podle něj jsou ideologie proti lidským právům. Okamura též řekl, že je třeba problémům předcházet. Západní Evropa je pro nás varováním, že nesmíme připustit to, co se tam stalo. „Nebudeme si zvykat na terorismus, chceme bezpečnou Českou republiku,“ řekl Okamura. Řekl, že SPD není proamerická, proruská, pročínská, ale je pročeská. Sankce proti Rusku ale poškodily české hospodářství.

Po skončení konference se členové ENF vydali minibusy na společnou večeři. Přes Staroměstské náměstí prošli bez ochranky pěšky. Později dorazil Geert Wilders, který je pod ochranou, protože islamisté ho chtějí zavraždit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsedkyni TOPky se zvrhla debata o spolupráci s ODS. Tak, že to zaskočilo i nás

5:00 Předsedkyni TOPky se zvrhla debata o spolupráci s ODS. Tak, že to zaskočilo i nás

Když předsedkyně TOP 09 a poslankyně Parlamentu České republiky Markéta Pekarová Adamová vkládala sv…