Byli tam imigranti, sociálně slabí, radnice na ně kašlala. A do nejvyšších pater umísťovali ty nepohyblivé. Množí se hrůzná svědectví o shořelém londýnském věžáku

16.06.2017 13:57

Londýn si prožil ohnivé peklo. Panelový dům Grenfell Tower na severozápadě města se v jednu chvíli změnil v pochodeň. V budově bohužel uhořelo asi sto lidí. Byl mezi nimi i uprchlík Mohammed Aljahaliu, který odešel ze Sýrie, aby se vyhnul teroristům či bombám padajícím z nebes. V Londýně chtěl začít nový život. Jeho rodičům v Sýrii ale najednou začal zvonit telefon a Syřan pronesl svá poslední slova. Toto jim řekl...

Byli tam imigranti, sociálně slabí, radnice na ně kašlala. A do nejvyšších pater umísťovali ty nepohyblivé. Množí se hrůzná svědectví o shořelém londýnském věžáku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Londýn

Panelový dům Grenfell Tower na severozápadě Londýna shořel. Zemřelo v něm přes sto obyvatel. Dům hořel od druhého patra až po nejvyšší čtyřiadvacáté patro. Hasiči likvidovali požár dlouhé hodiny. Scéna v Londýně připomínala film Skleněné peklo, kde lidé raději vyskakovali z mrakodrapu, než by tam uhořeli. V britském hlavním městě to vypadalo podobně. Tamní panelový dům připomínal pochodeň.  

Server Jana Čulíka Britské listy k tomu poznamenává, že v domě bydleli lidé, ti z nejchudších, na které „se systém vykašlal“. „Byli to chudí lidé a imigranti, na jejichž bezpečí se systém vykašlal. Nejnepohyblivější lidi umisťovala komunální správa do nejvyšších pater,“ píše server.

Mezi mrtvými byl i jeden syrský uprchlík. Britský kanál Channel 4 News přinesl jeho příběh. Syrský uprchlík se jmenoval Mohammed Aljahaliu. Do Velké Británie prý utekl, aby tu začal nový život. Začal studovat inženýrství. Místo toho ve Velké Británii uhořel. Když viděl, že se nedostane z hořícího pekla, zavolal rodině do Sýrie a rozloučil se s ní. „Požár už je tady. Sbohem,“ byla jeho poslední slova.

Lidé žijící v okolí domu jsou tím, co se stalo, zděšeni. A vyčítají politikům, že v zemi zavládla „kultura chamtivosti“, což se musí změnit. V ulicích města probublává hněv.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právnícký rozbor Istanbulské úmluvy: Úderníci v taláru mohou rozpoutat šílenství. Co znamená to „aktivní zapojení mužů do prevence“, to bude nějaké školení?

13:01 Právnícký rozbor Istanbulské úmluvy: Úderníci v taláru mohou rozpoutat šílenství. Co znamená to „aktivní zapojení mužů do prevence“, to bude nějaké školení?

Expert Trikolóry doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D. se na blogu webu Aktuálně rozepsal o Istanbulské …