Bývalá zmocněnkyně Šimůnková úplně odchází ze Strakovky

17.10.2013 18:09

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková rezignovala. Odstoupením reagovala na okolnosti svého úterního odvolání z pozice šéfky sekce pro lidská práva na Úřadu vlády.

Bývalá zmocněnkyně Šimůnková úplně odchází ze Strakovky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Monika Šimůnková, tehdy zmocněnkyně pro lidská práva, dnes zástupkyně ombudsmana
reklama

Důvody odvolání byly podle ní zástupné. Za odvoláním podle Šimůnkové stojí to, že kabinet nepřikládá lidským právům patřičnou důležitost. Rezignaci Šimůnková oznámila premiérovi v demisi Jiřímu Rusnokovi dopisem.

Vystudovaná právnička Šimůnková pracovala v řadě nadací zabývajících se sociální tematikou. Působila jako poradkyně Ministerstva práce a sociálních věcí. Zabývala se zejména kauzami mezinárodních únosů dětí. V roce 2011 ji vláda Petra Nečase jmenovala do pozice zmocněnkyně vlády pro lidská práva, při které na sebe upozornila například při nepokojích na Šluknovsku. V úterý ji vláda odvolala z čela sekce pro lidská práva na Úřadu vlády.    


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…