Bývalý kancléř Havla prozradil na Zemana něco z minulosti. Jde o vyznamenání

29. 10. 2016 14:26

Bývalý kancléř prezidenta Václava Havla Ivo Mathé v rozhovoru pro Seznam.cz naznačil, že Miloš Zeman jako premiér odmítl podepsat jedno vyznamenání, které chtěl udělit prezident Václav Havel. Zemanovy argumenty prý byly směšné.

Bývalý kancléř Havla prozradil na Zemana něco z minulosti. Jde o vyznamenání
Foto: Petr Novák, Wikipedia
Popisek: Mediální producent, pedagog a manažer Ivo Mathé
reklama

„Premiér Zeman nekontrasignoval jednu zahraniční osobnost,“ řekl zcela nečekaně Mathé v rozhovoru, když komentoval letošní udělování státních vyznamenání. Odmítl prozradit koho se to týkalo.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Argument Miloše Zemana byl tehdy směšný. On byl milovník Srbů, takže když došlo k bombardování Srbska, tak to považoval za nepřijatelné. Ale já jsem tam byl s Havlem se podívat v tom Kosovu a ti Srbové tam napáchali neuvěřitelné věci. To se ale nikdo nenamáhal zjišťovat. Já si pamatuju iniciativu Jana Kavana pro mír. To byla velká ostuda, byl to velikej trapas jako skoro vždycky, když něco dělal Jan Kavan,“ uvedl pouze.

Vzhledem k těmto větám nelze vyloučit, že Václav Havel chtěl vyznamenat tehdejšího generálního tajemníka NATO Javiera Solanu.

Vedle toho Mathé konstatoval, že pan Jiří Brady by mezi lidmi letos vyznamenanými vyčníval. Vyznamenaní váleční veteráni si ocenění jistě zaslouží, o tom podle Mathého není sporu. Ale k ostatním byl Mathé kritický. Konstatoval dokonce, že Zeman ve skutečnosti nepronesl žádný státnický projev. To nebyl státnický projev...  tam by se přitom hodilo, aby promluvil státník a to jsem v tom projevu neslyšel,“ zaznělo z úst Mathého. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

15:02 Sk*nku, bude zle. Kalousek to složil a vše se otřáslo

V Poslanecké sněmovně se dnes poslaneckého mandátu vzdal veterán politického boje v ČR, předseda pos…