Bývalý policejní prezident odsoudil protiruské sankce a dodal, kdo má lví podíl na ukrajinském konfliktu

23.01.2015 14:05 | Zprávy
autor: dkr

Na serveru youtube.com nalezneme názor občanského aktivisty Stanislava Novotného na protiruské sankce. Domnívá se, že jsou nesmyslné, a zdůraznil, že dopadají na běžné občany, a to jak v samotném Rusku, tak v Evropě. Ti jsou podle něj rukojmími ve válce s politickými elitami. Západ si podle něj navíc vytvořil velice špatnou vyjednávací pozici s Ruskem a napravit poškozené vztahy s Kremlem bude prý proto velice obtížné.

Bývalý policejní prezident odsoudil protiruské sankce a dodal, kdo má lví podíl na ukrajinském konfliktu
Foto: Archiv SN
Popisek: Stanislav Novotný

Někdejší policejní prezident (1993–1994) Novotný, který je jednatelem společnosti Západ-Východ a jezdí často na Ukrajinu, sankce v anketě na youtube.com odsoudil hned z několika důvodů. Zdůraznil zejména, že dopadají na obyčejné občany namísto politických elit. „Politici si tak berou občany ruské federace i Evropské unie jako rukojmí ve své válce s politickými elitami. A to není dobře,“ říká. Podle něj nejsou ani morálně zdůvodnitelné. „Je jasné, že lví podíl na rozdmýchání ukrajinského konfliktu měl právě Západ,“ tvrdí Novotný a jako další důvod udává, že sankce poškodí vztahy EU a Ruska do té míry, že je bude jen velmi těžko možné znovu dostat na úroveň před zavedením opatření.

Celá odpověď Novotného ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Volal Merz? Putine, válka se nevyplatí. Dramatické odpoledne v Bruselu

4:46 Volal Merz? Putine, válka se nevyplatí. Dramatické odpoledne v Bruselu

Zatímco česká média vyčítají Andreji Babišovi zradu spojenců, světový tisk při hodnocení čtvrtečního…