Bývalý poslanec Komárek otevřeně popsal, jak to chodí ve Sněmovně

08.02.2019 9:11

Martin Komárek, někdejší novinář MF Dnes a poslanec hnutí ANO za Liberecký kraj, se rozhodl lidem popsat, jak to chodí ve Sněmovně. Raději se podívejte sami, co napsal.

Bývalý poslanec Komárek otevřeně popsal, jak to chodí ve Sněmovně
Foto: Daniela Černá
Popisek: Poslanec Martin Komárek v Ostravě.

Martin Komárek v páteční MF Dnes popsal, jak to chodí ve Sněmovně. Lépe řečeno, popsal, co se děje, když je poslanec „marod“ nebo si na „maroda“ hraje, protože se mu nechce vysedávat v poslanecké lavici. Většina občanů musí přinést zaměstnavateli neschopenku. Živnostníci a poslanci však tuto povinnost nemají. Když živnostník nepracuje, nemá nad sebou šéfa, který by mu vynadal, ale také přichází o zakázky, může se dostat do nemalých finančních problémů.

Když je nemocný poslanec, do finančních problémů se nedostane, protože mu stále chodí plat v plné výši. Dokud má mandát poslance, má i poslanecký plat. I kdyby seděl ve vězení, jak dokládá případ Davida Ratha.

A co se stane poslanci, který nedorazí na jednání ze zdravotních důvodů? Skoro nic. „Poslanec, který nepřišel na zasedání, dosud nemusel předkládat nic. Bylo na jeho vůli, zda se omluví, nebo ne. Většina zákonodárců se omlouvala. Nejčastěji ze „zdravotních důvodů“, z „rodinných důvodů“ nebo kvůli zahraniční cestě. Nikdo však omluvenky nekontroloval, neboť to nikdo udělat ani nesmí,“ napsal Komárek.   

„Nad poslancem totiž nikdo nestojí, nemá žádného šéfa, který by ho mohl volat k odpovědnosti. Toto výsadní postavení dané ústavou tresty za neomluvené hodiny nemění. I ti méně inteligentní nebo hodně bohémští poslanci tedy dají příkaz asistentovi, aby je omluvil ze zdravotních důvodů, když se jim do Sněmovny nechce nebo když je z jejich hlediska nesmyslné, aby tam byli,“ pokračoval Komárek.

Jen když je důležité hlasování, musí poslanec přijít do Sněmovny, aby nechyběl vládní většině nebo opozičnímu bloku, který chce vládě zavařit. Tato hlasování ale hlídají předsedové poslaneckých klubů.

Teď přišel na přetřes návrh, že by poslanec měl předkládat omluvenky za svou nepřítomnost, jak to dělají jiní zaměstnanci, ale podle Komárka to není ten nejlepší nápad. Organizační výbor Sněmovny by teoreticky mohl zasáhnout proti lidem, kteří chodí do práce méně, než by asi měli, ale mezi poslanci by to pravděpodobně vyvolalo další ostrou přestřelku.

„A budou se hádat i v případě, že organizační výbor přece jen zasáhne proti jakémukoli „nechodiči“. Jeho klub, jak už to bývá, se ho zastane a obviní lidi z jiných klubů, že jsou daleko horší než tento. Bude svolána mimořádná schůze. Jako každou mimořádnou schůzi ji bude sledovat televize a bude se o ní psát. Zástupci lidu nemilují nic víc, než když se mohou vidět na obrazovce, byť by byli jedinými, kdo na to kouká… Jednodušší tedy nejspíš bude postih sice mít, ale nikdy v žádném případě ho neuplatňovat. Tak to u nás ve Sněmovně prostě chodí…“ uzavřel bývalý poslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, ta katolická církev to ukradla, to je celý!“ Výbušné vystoupení Janka Ledeckého

8:18 „Ježíšmarjá, ta katolická církev to ukradla, to je celý!“ Výbušné vystoupení Janka Ledeckého

Český zpěvák, skladatel Janek Ledecký, který je otcem olympijské vítězky Ester Ledecké, se v rozhovo…