Energo-Pro částku odmítla zaplatit a rozporuje oprávněnost platby, uvedly LN. Podle nich si také ministerstvo nechalo udělat analýzu sporu a dospělo k závěru, že požadavek gruzínské finanční správy vůči Energo-Pro nemá oporu ve smlouvě a firma je zcela v právu. Šéf české diplomacie podle LN připustil, že z nesouvisející asociační dohody s dalekosáhlými důsledky pro Gruzii udělal rukojmí konkrétního zájmu soukromé firmy. "Není to ideální postup. Já jako ministr zahraničí ale nemám moc jiných možností, jak dělat ekonomickou diplomacii a nebýt za hlupáka," citují LN Zaorálka.
Jiří Krušina, čtvrtinový majitel Energo-Pro, však LN řekl, že jejich informace "nejsou aktuální ani správné". Podle deníku se ale už gruzínská finanční správa vzdala 70 až 80 procent svých požadavků a nyní se vyjednává o poslední části požadované částky. A zdržování asociační dohody mohlo být podle listu hlavním důvodem. "Pomohlo to, vím to," řekl LN Zaorálek a dodal, že proto souhlasil s tím, aby se už asociační dohoda dostala na pořad jednání zákonodárců. Nyní je podle LN smlouva z 10. března přeložena zatím na 1. dubna.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ste, čtk