ČSSD: Důvodům premiéra k odvolání Pospíšila nevěříme. Chceme pravdu

27.06.2012 11:46

Důvodům, které prý vedly k odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS), nevěříme. Lidé by měli znát pravdu, sdělili zástupci největší opoziční strany Bohuslav Sobotka, Lubomír Zaorálek a Jeroným Tejc. Vidí za tím souvislosti kolem projednávání viny Vlasty Parkanové (TOP09) či snahu okleštit nezávislost státního zastupitelství v Praze.

ČSSD: Důvodům premiéra k odvolání Pospíšila nevěříme. Chceme pravdu
Foto: Repro ČT
Popisek: Brífink ČSSD

„Já vidím souvislost s tím, co se děje a bude se dít kolem projednávání kolem Vlasty Parkanové,“ sdělil v dopoledním středečním brífinku Lubomír Zaorálek (ČSSD). Dodal, že může jít rovněž o jmenování vrchního státního zástupce v Praze.

Bohuslav Sobotka řekl, že občané Česka by si zasloužili vědět pravé důvody Pospíšilova odvolání. Zástupným důvodům vedení sociálních demokratů nevěří. Uvést zástupný důvod je evidentní snaha odvést pozornost od skutečných důvodů.

 "Když Pospíšil špitne, že chce peníze, tak letí,“ podivoval se místopředseda Lubomír Zaorálek.

Jeroným Tejc prohlásil, že je přesvědčen o snaze obsadit Nejvyšší státní zastupitelství v Praze. Právě NSZ se zabývá nejzávažnějšími kauzami korupce. Celé odvolání Pospíšila je evidentní, když mohla být jmenována na tento post zástupce Lenka Bradáčová. Podobné informace mají i ParlamentníListy.cz.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

18:55 Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, vi…