ČSSD láká voliče. Zahájila svůj debatní projekt Česko 20+

20.04.2017 21:24 | Zprávy

Debatou o možnostech podpory rodin dnes sociální demokracie zahájila svůj projekt Česko 20+. Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka vznik projektu zdůvodnil potřebou rozšířit debatu na delší než čtyřleté volební období. Cílem je debatovat s veřejností i odborníky o tom, jak by měla Česká republika vypadat za 20 let, dodal podle ČTK.

ČSSD láká voliče. Zahájila svůj debatní projekt Česko 20+
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Akce se zúčastnila i ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a několik pozvaných hostů. Mluvilo se například o podpoře výstavby startovacích bytů, zvýšení přídavků rodinám nebo o rozdílech v platech mezi muži a ženami. Sobotka mimo jiné řekl, že ČSSD by ráda obnovila systém půjček na bydlení, které by dostávala mladá manželství, ročně by podle něj na to stačily dvě až tři miliardy korun ročně. Poznamenal, že chybou bylo, že obce většinu svých bytů zprivatizovaly. Domnívá se také, že v příštích letech přijde čas na diskusi ve společnosti, jakým způsobem by se měl zvýšit rodičovský příspěvek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ostuda pro Hřiba a Svobodu. Praha dostala reklamu hrůzy. Pro celý svět

10:15 Ostuda pro Hřiba a Svobodu. Praha dostala reklamu hrůzy. Pro celý svět

Praha se dočkala dosti nechtěné reklamy. Statisíce zhlédnutí během několika málo dní již získalo vid…