ČSSD na Plzeňsku chce uspět ve volbách a posílit svůj vliv ve straně

13.09.2018 21:48 | Zprávy
autor: nab

Sociální demokraté v Plzeňském kraji chtějí v komunálních volbách uspět, tak aby volební zisk promítli i do posílení svého vlivu uvnitř ČSSD. Podle různých předvolebních průzkumů má sociální demokracie nejlepší výsledky v zemi právě v Plzni, řekl dnes novinářům primátor a předseda městské ČSSD Martin Zrzavecký. Plzeňští sociální demokraté chtějí uspět ve volbách, tak aby měli silnou pozici na posílení vlivu uvnitř strany, tedy například aby se mohli ucházet i o místa ve vedení ČSSD, řekl Zrzavecký.

ČSSD na Plzeňsku chce uspět ve volbách a posílit svůj vliv ve straně
Foto: Martin Zrzavecký
Popisek: primátor města Plzeň Martin Zrzavecký

„Je to vymezení v rámci sociální demokracie,“ řekl. Sociální demokraté na Plzeňsku se totiž nejen v jarním stranickém referendu postavili proti vstupu ČSSD do vlády s hnutím ANO. V celém kraji bylo proti vládnutí s ANO 60,48 procenta hlasujících straníků, na Tachovsku to bylo dokonce přes 74 procent záporných hlasů. Celostátní výsledek vnitrostranického referenda ale nakonec vstup strany do vlády potvrdil.

Čelní představitelé ČSSD v kraji včetně hejtmana Josefa Bernarda či Zrzaveckého se vyjadřovali v tom smyslu, že sociální demokraté měli po prohraných volbách odejít do opozice a nechat ANO vládnout samotné. ČSSD podle Zrzaveckého neměla od voličů mandát na vstup do vlády. Měla se vrátit do opozice a vyřešit si především svoje interní problémy. „To stále trvá a my chceme získat tolik hlasů a tak silný mandát ve volbách, aby se ukázalo, že v Plzeňském kraji sociální demokraté umějí dělat komunální politiku, a díky tomu bychom rádi v rámci sociální demokracie významně posílili a ovlivňovali celostátní politiku,“ dodal Zrzavecký.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…