ČSSD už prý vzdává boj o další voliče. Už jen zachraňuje, co se dá

10.04.2017 7:17

Českou stranu sociálně demokratickou hází za hlavu řada dříve výrazných tváří. Nejčastěji je zmiňován dnes nehlasitější kritik premiéra Bohuslava Sobotky a někdejší účastník tzv. lánského puče Jeroným Tejc, jenže tímto pánem to zdaleka nekončí. Zdá se, že ČSSD nehodlá ve volbách bojovat ani tak o velký úspěch, jako spíš o přežití. Píše to server iHNED.cz.

ČSSD už prý vzdává boj o další voliče. Už jen zachraňuje, co se dá
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka na volebním sjezdu v Brně

ČSSD musí před volbami řešit problém – odliv výrazných tváří. Nejviditelnějším ustupujícím politikem je Jeroným Tejc, který oznámil, že odchází ze sněmovny. Dveřmi práskla také bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová a z pražské kandidátky se stáhl dosavadní ministr zdravotnictví. Premiér Bohuslav Sobotka se snaží Ludvíka přesvědčit, aby svou kandidaturu do sněmovny ještě zvážil a stal se hlavní osobností prezentující program sociální demokracie v oblasti zdravotnictví. Po svých trablech s chatou může do pozadí ustoupit také hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Není ovšem bez zajímavosti, že si tito lidé ponechávají členské legitimace ČSSD, a nelze vyloučit, že jednoho dne nastoupí znovu do boje. Otázkou je, jak to ovlivní Sobotkův politický osud.

Celý článek naleznete zde.

Ať už to bude po volbách jakkoli, před volbami se zdá, že Sobotka hodlá bojovat o jediné – o zachování jakés takés tváře ČSSD, zdá se, že nepomýšlí na velké vítězství, ale na co nejmenší prohru. Myslí si to alespoň sociolog Jan Herzmann.

„O úmyslně koordinovanou akci s cílem poškodit Sobotku podle mě nejde. Ve straně zkrátka probíhá proces homogenizace, možná bych řekl i čištění,“ říká Herzmann. „Sobotkovci se teď snaží semknout, aby ubránili alespoň to málo, co jim zbývá. Strana už zcela rezignovala na jakoukoli expanzi, při níž by mohla získat voliče jiných partají. A tento proces bude jistě pokračovat až do voleb,“ předpovídá.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Podobně to vidí i expremiér za ČSSD Jiří Paroubek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Merkelová je minulost, němečtí Zelení představili vizi nového světa: Neptejte se, kolik stojí ochrana klimatu. Buřtožrouti

20:02 Merkelová je minulost, němečtí Zelení představili vizi nového světa: Neptejte se, kolik stojí ochrana klimatu. Buřtožrouti

Němečtí Zelení kromě programové shody s českými Piráty kopírují i předvolební vývoj popularity. Zatí…