ČSSD vyvolala mimořádnou schůzi poslanců. Kvůli ProMoPro i Řebíčkovi

15. 9. 2011 12:59

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová svolala mimořádnou schůzi na žádost ČSSD. Ta chce probrat skandály okolo kauzy ProMoPro, nákup letounů CASA a bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka.

ČSSD vyvolala mimořádnou schůzi poslanců. Kvůli ProMoPro i Řebíčkovi
reklama
Miroslava Němcová z ODS, předsedkyně Sněmovny, svolala na 22. září mimořádnou schůzi poslanců. Vyhověla tak žádosti opoziční ČSSD, která chtěla probrat několik afér okolo politiků vládních stran.

"Mohu potvrdit, že paní předsedkyně schůzi na tento termín svolala," řekl pro server iDnes.cz Jiří Hybš z tiskového oddělení Poslanecké sněmovny. Schůze by podle žádosti sociálních demokratů měla mít čtyři body.

SLEDUJEME: Kauza ProMoPro

Probrat chtějí kauzu ProMoPro a figurování ministra obrany Alexandra Vondry ještě v další věci, nákupu letounů CASA. Za ně totiž Česká republika zaplatila dvakrát více než Portugalsko, což je někdy vysvětlováno „množstevní slevou", přesto nákup vypadá podezřele.

Také by se mělo diskutovat o bývalém ministru dopravy Aleši Řebíčkovi, který „podivně" zbohatl a nyní je například většinový vlastník pražského fotbalového týmu Slavia. V době jeho ministrování nevídaně vzrostla úspěšnost firmy Viamont, která získávala zakázky právě v dopravě. Řebíček však tvrdí, že své akcie ve společnosti při vstupu do vlády prodal.

Související: Zámožný exministr Řebíček. Přes Slavii zpět do politiky?

Posledním bodem debat s opozicí by mělo být vysvětlení ministra zdravotnictví Leoše Hegera k vymáhání pohledávek Všeobecné zdravotní pojišťovny. Kromě této schůze se poslanci příští týden sejdou i kvůli schvalování vládního návrhu na změnu Ústavy, která by umožňovala volbu prezidenta všemi občany.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Patočka má sám velký problém. Co se snažil schovat šaškováním proti Křečkovi?

21:21 Patočka má sám velký problém. Co se snažil schovat šaškováním proti Křečkovi?

Publicistka Karolína Stonjeková se pustila do bývalé ombudsmanky Anny Šabatové a Jakuba Patočky, vel…