ČT? Trapný. Ozval se poslanec, na kterého Václav Moravec „zapomněl“. Velmi ostře

21. 5. 2019 21:11

Hostem Luboše Xavera Veselého v XTV byl poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher. Ten si hned na úvod postěžoval na „nefér“ chování České televize, která ho rozčílila, když ho nepozvali do Otázek Václava Moravce, v nichž se probíralo téma lichev a exekucí, které sám velmi usilovně řeší a na které došlo v druhé půli pořadu. Občas prý Nacher kvůli tomu „dostane po papuli“ a pak o problematice hovoří jiní. V závěru se Nacher rozhovořil i o nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové a vyjádřil se k právě probíhajícím protestům proti ní: „Určitě bych neprotestoval preventivně proti něčemu, co možná v budoucnu udělá,“ řekl.

ČT? Trapný. Ozval se poslanec, na kterého Václav Moravec „zapomněl“. Velmi ostře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher
reklama

Patrik Nacher se na úvod zmínil, že se ho dotklo jedno z vysílání Otázek Václava Moravce v České televizi, jelikož ohledně debaty týkající se dětských exekucí, které jeho hnutí řešilo, nikdo z ANO kromě bývalého ministra spravedlnosti Roberta Pelikána nebyl pozván. „Vůbec nerozumím tomu, jak ta Česká televize v tomhle funguje,“ rozčílil se ohledně výběru hostů Českou televizí Nacher.

„Je trapný, že z předkladatelů tam pozvou všechny ostatní a mě ne,“ dodává k Otázkám Václava Moravce Nacher a mluví o tom, že ho to stále „nepřešlo“ a „je to nefér“.

Patrik Nacher v rozhovoru hovořil o vysílání Otázek Václava Moravce na téma lichva a exekuce (odvysílané 28.4.2019). Hosty byli kromě bývalého ministra spravedlnosti Roberta Pelikána i poslanci Kateřina Valachová z ČSSD, Lukáš Kolářík z Pirátů a dále Daniel Hůle z Člověka v tísni.

Kvůli tomuhle tématu prý ve Sněmovně Nacher občas „dostane po papuli“ a pak o něm hovoří jiní.

„OVM o lichvě, insolvenci. To je fajn, ale to složení je skandální – za ČSSD a Piráty aktualni poslanci, za ANO bývalý ministr. Proč? Zneužívání zákona o spotřebitelském úvěru tím, ze úvěrová instituce půjčí na IČO, dětské exekuce v Praze jsem otevřel ja, ale to je OVM prostě fuk,“ vyjádřil se Nacher ke zmiňovaným OVM v dubnu tohoto roku na Twitteru.

„Mám pocit, že Rada České televize neřeší věci, na které směřují stížnosti od občanů. A pokud se někdo ostřeji vyjádří vůči České televizi či Českému rozhlasu, dostane hrozně za uši. Naopak když je někdo brání, dokonce i velmi agresivně, tak tomu ještě zaměstnanci či redaktoři televize tleskají a dále to šíří. Vidím v tom dvojí metr.“ popsal své pocity z fungování Rady České televize politik a ekonom Patrik Nacher, který ji prý věří „jak kdy“.

Pak došlo i na téma samotných dluhů: „Seniory jsme zařadili do skupiny zranitelnějších osob. Člověk pobírající důchod či invalidní důchod může být oddlužen během tří let, nikoliv během pěti let a nemusí plnit žádná procenta splaceného dluhu,“ říká o nových návrzích Patrik Nacher. Nacher dále uvádí, že dětské dluhy by neměly být navyšovány o výdaje na vymáhání, které často vysoce překračují samotnou dlužnou částku.

Fotogalerie: - Pelikán měl Filipa

V duelu pořadu OVM zasedli ministr spravedlnosti R...
Moderátor Václav Moravec před pořadem OVM
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán v pořadu OVM
V duelu pořadu OVM zasedli ministr spravedlnosti R...

Samotný dluh by dětem zůstal, ale nebyl by navyšován, v Praze je prý v současnosti 186 dětských dlužníků.

„Primátor Hřib mě v některých věcech mile a v některých nemile překvapil. Pan primátor řeší věci jako ohňostroj, jaké vlajky budou vyvěšené na budově magistrátu či jakou znělkou nás svolává do sálu. Často si vybírá věci, které plní titulky a o kterých se píše. Čekal jsem od primátora větší odvahu. Na druhou stranu komunikuje pravidelně s opozicí a vyslechne nás. Dokáže ocenit i návrhy přicházející z opozice, pokud jsou rozumné.“ komentuje dosavadní působení pražského primátora Patrik Nacher s tím, že kontroverzním věcem se primátor, oproti své předchůdkyni Krnáčové, spíče vyhýbá.

A na závěr došlo i na dotaz Veselého, zda je Nacher spokojený s působením nové ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Prý má od ní očekávání, a nikoli obavy. „Určitě bych neprotestoval preventivně proti něčemu, co možná v budoucnu udělá,“ tvrdí Nacher s tím, že protesty by se měly vést vůči krokům, které již daní politici provedli, nikoliv vůči tomu, co někdo očekává.

Fotogalerie: - Fiala s Valachovou v OVM

Otázky Václava Moravce ze Žižkovské věže, tentokrá...
Otázky Václava Moravce ze Žižkovské věže, tentokrá...
Otázky Václava Moravce ze Žižkovské věže, tentokrá...
Otázky Václava Moravce ze Žižkovské věže, tentokrá...
Miniistryně školství Kateřina Valachová
Předseda ODS Petr Fiala

A co se týká levnějších dat od mobilních operátorů, tak těch bychom se prý mohli dočkat již do konce roku a mohlo by tak i dojít na „přípravnou půdu“ pro operátora čtvrtého.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tuc, tuc, fet a chlast. V centru Prahy proběhne technoparty. Až uslyšíte, kde to bude, padnete. Nevěřili nám to ani poslanci

4:43 Tuc, tuc, fet a chlast. V centru Prahy proběhne technoparty. Až uslyšíte, kde to bude, padnete. Nevěřili nám to ani poslanci

Klementinum, bývalá jezuitská kolej, rozlehlý komplex barokních budov nedaleko Karlova mostu na Star…