ČT a Moravec žehlí průšvih. Bartoš se směje, nad Hamáčkem visí pohroma

15. 11. 2020 7:19

Většinou se volební model agentury Kantar CZ dozvídáme v neděli po poledni v pořadu Otázky Václava Moravce. Nyní však tým pořadu omylem zveřejnil průzkum již v pátek na Twitteru, za což se o den později omluvil. Volby by sice vyhrálo hnutí ANO Andreje Babiše s 27,5 procenty, druzí Piráti (21 procent) by jej však dokázali předstihnout ve společné koalici s hnutím STAN, které je nyní třetí.

ČT a Moravec žehlí průšvih. Bartoš se směje, nad Hamáčkem visí pohroma
Foto: Screen FTV Prima
Popisek: Ivan Bartoš v Partii TV Prima
reklama

Anketa

Bude Petr Fiala po volbách premiérem?

2%
98%
hlasovalo: 14600 lidí
I když by babišovci volby vyhráli, zřejmě by to bylo Pyrrhovo vítězství. Jejich dosavadní spojenci ČSSD a KSČM propadají, navíc společná koalice Piráti a STAN, jež je pro nadcházející sněmovní volby v plánu, by Babiše dohromady porazila. Piráti pod vedením Ivana Bartoše jsou v aktuálním průzkumu druzí s 21 procenty, Starostové a nezávislí třetí s 11 procenty.

Až na čtvrtém místě by se umístila ODS s 10,5 procenta, následovaná SPD s 9 procenty a TOP 09 s 5,5 procenta. KSČM, lidovci i ČSSD by podle nejnovějšího modelu zůstali před branami Poslanecké sněmovny. ČSSD pod vedením Jana Hamáčka dokonce jen s třemi procenty. Lidovci by se pak měli zachránit díky společné koalici s ODS a TOP 09 – memorandum již bylo podepsáno. Tato trojkoalice by mohla pak skončit třetí s 20 procenty. 

Zdroj: Kantar pro ČT

„Omlouváme se za technickou chybu, kvůli které jsme předčasně zveřejnili výsledky říjnového Volebního modelu ČT. Výzkum budeme tradičně prezentovat v nedělních Otázkách Václava Moravce,“ dodal následně tým pořadu na Twitteru, poté, co průzkum prozatím smazal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

7:47 Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

V lednu se ČT pochlubila novým osmidílným detektivním seriálem s Jitkou Čvančarovou v hlavní roli. D…