ČT podporuje fašisty, napsal kvůli Ukrajině exposlanec. A Huml z ČSSD to „podepsal“

09.04.2014 10:03

Podle blogera Radima Valenčíka se už definitivně ukázalo, že Česká televize při komentování současného dění na Ukrajině straní brutálním fašistům. Jako důkaz předkládá reportáž o nepokojích v kyjevském parlamentu, kdy Česká televize referovala o bitce poslanců, zamlčela však, kdo ji rozpoutal. Pro svůj názor Valenčík získal podporu dokonce i v Poslanecké sněmovně.

ČT podporuje fašisty, napsal kvůli Ukrajině exposlanec. A Huml z ČSSD to „podepsal“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest na podporu Ukrajiny

Vysokoškolský pedagog, ekonom a bývalý poslanec Valenčík vše dokládá videem z jednání parlamentu, ze kterého je zjevné, že během projevu komunistického předáka, kritizujícího nacionalisty, stoupal v sále hluk. Pak kamera ukázala, jak do jednacího sálu vbíhají dva poslanci očividně hřmotné konstrukce, přibíhají k řečništi a komunistického poslance z něj doslova odhodí. Nato vypukla kolem řečniště strkanice, do které se zapojili poslanci z obou stran.

Na druhém videu Valenčík, dlouholetý člen ČSSD, ukazuje, jak incident popsala Česká televize. Ta sice uvedla, že spor vznikl po vystoupení komunistického poslance, obrazem však ukázala až konečnou fázi sporu, kdy pod řečništěm vzniklo zápasící klubko poslanců.

Celý text ZDE.

„Toto je zatajování skutečného stavu. Toto je manipulace s veřejností. Toto je příprava toho, aby se nástup fašismu z Ukrajiny přenesl k nám. Toto je něco, čím ČT překročila hranice všeho, co doposud porušila,“ píše Valenčík, podle kterého už si zpravodajství České televize zahrává s porušováním vlastního statutu. „Toto je obhajoba brutálního fašismu," uzavřel.

Text na Facebooku sdílel poslanec ČSSD Stanislav Huml. Ten již v minulosti prohlásil, že původně ukrajinské opozici fandil, ale scény, které sleduje, v něm vyvolávají skutečné obavy z fašismu. Valenčíkův text nyní ocenil slovy: „Bohužel souhlasím, zpravodajství ČT není ani vyvážené, ani poctivé. Tady je velmi jasný důkaz, jak se dá překroutit v podstatě cokoliv."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…