ČT se ostře ohradila proti tvrzením Tomia Okamury

17. 10. 2019 22:01

Pracovníci České televize se na sociální síti Twitter ohradili proti tvrzením poslance hnutí ANO Pavla Juříčka, která pronesl ve Sněmovně. Ohradili se také proti výpadům předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury.

ČT se ostře ohradila proti tvrzením Tomia Okamury
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto
reklama

Poslanci na půdě Sněmovny debatovali o výročních zprávách o hospodaření České televize z let 2016 a 2017. Zpravodajem k projednávanému bodu byl poslanec hnutí ANO Pavel Juříček, který veřejnoprávní televizi tepal za její hospodaření. Postěžoval si, že ČT žije z minulosti a i když byl na půdě Sněmovny uspořádán seminář, Juříček prý nedostal od Rady ČT odpověď na žádnou z otázek, kterou položil.

Anketa

Je ,,nenávist na internetu" tak velké nebezpečí, jak popisují Pavel Rychetský a Anna Šabatová?

16%
84%
hlasovalo: 18355 lidí

„Návrh na organizaci semináře vzešel od předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka, nikoli od České televize. Konečná podoba semináře byla výsledkem dohody mezi @CzechTV a Poslaneckou sněmovnou, ale myšlenka na jeho organizování vznikla nedorozuměním. Generální ředitel České televize žádal o ‚prostor‘ ve smyslu místnosti, což předseda sněmovny chápal jako ‚prostor pro diskuzi‘,“ lze se dočíst na Twitteru.

Juříček také prozradil, že ho požádal o schůzku generální ředitel ČT Petr Dvořák. Poslanec mu vyhověl a Dvořáka prý pořádně zkritizoval. Okamura ze setkání obou mužů udělal skandál a žádal, aby o schůzce informovala sama ČT jak v hlavních zprávách, tak v pořadu 168 hodin, Reportéři ČT nebo v pořadu NewsroomČT24.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Pracovníci ČT se znovu ohradili. „Jednání generálního ředitele s poslancem Juříčkem proběhlo oficiálně ve veřejných prostorech Poslanecké sněmovny. Tématem byly výhrady poslance ze semináře a pochybnosti @CzechTV o jeho soukromém auditu,“ stojí na Twitteru ČT.

Reakce ČT na jednání poslanců

Pracovníci ČT Juříčkovi navíc vyčetli, že manipuluje s fakty, protože veřejnoprávní televize požádala o zveřejnění i Juříčkova soukromého auditu, který si nechal zpracovat k hospodaření ČT, ale poslanec ho údajně odmítl zveřejnit.

„Poslanec Pavel Juříček manipuluje fakty. Česká televize jej oficiálně požádala dopisem o zveřejnění jeho soukromého auditu. Odmítl to,“ oznámila ČT.

ČT reaguje na jednání poslanců

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

7:55 „Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

TÝDEN V MÉDIÍCH Na naprosto bizarní dramaturgickou dezorientaci České televize upozornil komentář Ja…