Cameron varoval Rusko před rozšířením sankcí za podporu povstalců

23.02.2015 18:33

Jakékoli pokusy donbaských separatistů rozšířit své území vyvolají nové, silnější protiruské sankce Evropské unie a USA. V britském parlamentu to dnes prohlásil premiér David Cameron. "Nezákonné a neospravedlnitelné" akce Ruska na Ukrajině se podle něj dostaly na novou úroveň.

Cameron varoval Rusko před rozšířením sankcí za podporu povstalců
Foto: archiv
Popisek: Britský premiér David Cameron

"Rusko nesmí být na pochybách, že jakýkoli pokus separatistů rozšířit svá území - ať už směrem na Mariupol nebo jinam - vyvolají další silné sankce EU a USA," řekl britský premiér. "Rusko ani zdaleka nezměnilo svou politiku a jeho neospravedlnitelné a nezákonné akce na východě Ukrajiny dosáhly nové úrovně. Separatisté jasně porušili příměří, aby dobyli Debalceve, což jim umožnily dodávky ruské výzbroje a přísun bojovníků z Ruska," konstatoval Cameron.

Cameron promluvil v parlamentu krátce poté, co Kyjev odmítl zahájit stahování těžké výzbroje z fronty s odkazem na pokračující ostřelování ze strany povstalců. Zatímco bojiště v Luhanské oblasti a v Doněcku dnes hlásí klid zbraní, na jihu Doněcké oblasti u přístavu Mariupol pokračují dělostřelecké souboje, z nichž se obviňují obě strany.

Za posledních 24 hodin ukrajinská armáda zaznamenala 27 útoků proti svým pozicím. Boje se podle ukrajinského velení soustřeďují do okolí obce Šyrokyne na mariupolském předměstí, kde se separatisté snaží ukrajinskou posádku obklíčit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak nic... Babiš může slavit rozpad „Demobloku“? Zvrat české politiky

7:31 Tak nic... Babiš může slavit rozpad „Demobloku“? Zvrat české politiky

Na sobotním sjezdu byl za šéfa lidovců zvolen poslanec Marian Jurečka. A to podle komentátorů znamen…