Čaputová po schůzce s německým prezidentem: Hlas Německa by měl být v Evropě slyšet

21. 8. 2019 21:50

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v Berlíně po setkání s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem prohlásila, že hlas Německa by měl být v Evropě slyšet. Oba vyjádřili pak stejné přání, aby i přes nadcházející odchod Velké Británie z Evropské unie byla Evropa jednotná a silná, informovala ČTK.

Čaputová po schůzce s německým prezidentem: Hlas Německa by měl být v Evropě slyšet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová

V době, kdy se znovu mluví o rozdělení na nové a staré členské země, na východ a západ, na sever a jih, je podle Čaputové o to více nutné, abychom německou zkušenost přenesli do celé Evropské unie. „V Evropě není země, která by měla tolik zkušeností s překonáváním rozdělení jako právě Německo. Německo ví, jak nesmírně těžké, ale důležité je hledat to, co nás spojuje,“ sdělila Čaputová.

Kromě vzájemných vztahů oba politici vyzdvihli téma vystoupení Británie z EU. „Dopady brexitu bez dohody Londýna a Bruselu jsou především z ostrovní strany stále podceňovány,“ uved Steinmeier, který neočekává, že by se o dohodě o brexitu začalo znovu jednat. Všechny možnosti takzvané irské pojistky už podle něj stejně byly dříve na stole.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…