Čas začít pracovat! Klaus ml. k situaci Trikolóry: Nový plán

05.10.2020 13:04

Předseda Trikolóry Václav Klaus mladší před volbami prohlašoval, že chce stranu etablovat na krajské úrovni. Jenže s výjimkou Zlínského kraje Klaus v žádném regionu nezískal ani jednoho zastupitele. Ještě v den voleb prohlašoval, že to s Trikolórou nevypadá tak zle, ale po volebním víkendu již zpytoval svědomí.

Čas začít pracovat! Klaus ml. k situaci Trikolóry: Nový plán
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus ml.
reklama

Anketa

Podporujete opatření proti covidu-19 činěná Romanem Prymulou?

55%
38%
hlasovalo: 24273 lidí

Trikolóra Václava Klause mladšího získala 2,5 procenta hlasů. Ve Zlínském kraji, kde šla do voleb v koalici, získala strana takřka 6 procent a také mandát zastupitele. Klaus již o víkendu na sociální síti Facebook napsal, že se členové Trikolóry mohou napříště inspirovat právě ve Zlínském regionu.

Do budoucna hodlá pracovat na tom, aby Trikolóra vstoupila do povědomí lidí také ve vesničkách a na menších městech, kde prý často o Trikolóře dosud neslyšeli.

„Nadějí je, že ve městech se tomu blížíme a srážely nás místa, kde o nás nikdy nikdo nic neslyšel a měli tam 1 % nebo nic. Teď jdu na oběd s dětmi a v 16:30 na tom začínáme pracovat,“ prohlásil o víkendu na sociální síti.

Václav Klaus promlouvá

Po víkendu poděkoval všem členům a příznivcům za odvedenou práci. V zápětí přiznal, že se nepodařilo dostat existenci Trikolóry do povědomí lidí. V malým městech či na vesnicích Trikolóra občas nedostala ani jeden jediný hlas.

„Řada chytráků a „pobitvěgenerálů“ měla dnes pré a radí, jak se máme zaměřit tu na voliče téhle strany a tu támhleté a hájit přesně jenom tohle, abychom „přelezli“ 5 %. Promiňte, ale to je nepochopení věci – my jsme založili Trikolóru, abychom vrátili republiku lidem, kteří pracují, platí daně, vychovávají děti. Abychom snížili daně, navrátili republice suverenitu, bránili normální svět před čím dál pomatenějšími novými ideologiemi, zrušili plošnou inkluzi … Opravdu není naším cílem, aby nám stačilo 8 % k „živení se politikou“ pro pár funkcionářů. Jasněže, budeme mít setsakra honičku udělat za rok 6 %, ale dlouhodobý cíl musí být jiný, a proto musíme držet program jak pro oblasti, kde se setsakra těžko vydělává na chleba – tak pro univerzity a spořádané vilové čtvrti velkých měst,“ napsal Klaus na Facebook.

Základní hodnoty Trikolóry, jako je teze, že bohatství republiky vzniká z práce, hodlá hájit i nadále, i když počítá s tím, že si tím odradí občany, kteří žijí ze sociaálních dávek. Nadále prý také hodlá hájit české národní zájmy, i když mu to u populace vynáší nálepku nacionalisty či extremisty. Hodlá je hájit už proto, že je podle něj ani ODS, ani SPD, ani hnutí ANO nehájí.

„Dnes je pondělí – čas začít pracovat!! Děkuji Vám všem ještě jednou!“ uzavřel Klaus své prohlášení.

Václav Klaus promlouvá

Václav Klaus

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…