Čechům v nouzi během olympiády pomůže konzulární jednatelství

03.02.2018 8:27

Čeští turisté, kteří se vydají na zimní olympijské hry v Jižní Koreji, budou mít k dispozici konzulární pomoc přímo v dějišti sportovní události. Ministerstvo zahraničí dnes oznámilo, že od 7. do 27. února bude v Českém domě v Kangnungu zřízeno konzulární jednatelství. Češi mohou jednatelství kontaktovat zejména v případech nouze, úkolem úřadu není pomáhat například se sháněním ubytování nebo vstupenek.

Čechům v nouzi během olympiády pomůže konzulární jednatelství
Foto: ČOT
Popisek: Český olympijský tým - logo
reklama

„Čeští občané se na konzulární jednatelství v Kangnungu mohou obracet zejména v případech nouze v důsledku nešťastné události, jako je například odcizení nebo ztráta cestovního pasu,“ uvedlo ministerstvo zahraničí. „Český konzul může našim občanům rovněž pomoci při kontaktování jejich rodin v ČR či při zajištění osobní asistence ve vážných situacích,“ dodal úřad.

Jednatelství je připraveno pomoci také při náhlých vážných onemocněních, úrazech nebo haváriích, odcizení či ztrátě peněz a také při zprostředkování komunikace s místními úřady. Asistence se netýká zajišťování vstupenek na sportovní klání či hledání ubytování.

Pro fanoušky je připravena krizová linka, která bude v provozu po celý den. Češi se mohou obracet také na konzulární oddělení české ambasády v Soulu. Kontakty jsou dostupné na webu ministerstva.

Zajištění konzulární pomoci v místech významných sportovních událostí není pro českou diplomacii novinkou. Zvláštní konzulární pracoviště bylo zřízeno například při letní olympiádě v Londýně v roce 2012. Pomoc pro české fanoušky je pravidelně poskytována také na fotbalových a hokejových šampionátech.

Češi, kteří se vydají na olympiádu do Pchjongčchangu, mohou využít také registrační systém DROZD, který je nově dostupný také jako aplikace pro mobilní telefony. Systém nabízí doporučení na cesty i aktuální informace.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…