Černá kniha ombudsmanky Šabatové: Aktivistické centrum, už i poslancům s ní dochází trpělivost

02.05.2017 20:03 | Zprávy

O veřejné ochránkyni práv Anně Šabatové se rozepsal magazín Týden. Mimo jiné uvádí, že někdejší disidentka udělala za tři roky ve funkci z kdysi respektovaného úřadu ombudsmana aktivistické centrum. Za to ji prý napomínají poslanci i veřejnost.

Černá kniha ombudsmanky Šabatové: Aktivistické centrum, už i poslancům s ní dochází trpělivost
Foto: Petr Kupka
Popisek: Ombudsmanka Anna Šabatová při setkání s občany v Prostějově

Týden pak vzpomíná na kauzy, do nichž se Šabatová zapojila. Jde například o studentku v hidžábu, jež byla vyloučena ze školy, o zákaz sezení mimo lavičky či výtky vůči údajně nepřiměřenému zásahu policie. K němu mělo dojít v pražských Modřanech, když starší řidič při couvání z přeplněného náměstí narazil do jiného vozu. Nevšiml si toho a odjel, na základě intervence všímavého kolemjdoucího se však za ním vydává policie. 

„Policisté vzápětí postaršího viníka nehody zastaví, a zatímco s ním celou věc řeší, z vozu vystupuje jeho manželka a začíná nadávat. Navzdory opakovaným výzvám policistů odmítá přestat, a navíc jim nechce předložit občanský průkaz. Pak už to jde ráz na ráz – policista jí nasazuje pouta, posadí do služebního auta a odveze na stanici k podání vysvětlení. Tam už žena nedělá problémy, legitimaci policistům dá a odchází domů,“ popisuje Týden případ, který Šabatová označuje jako zcela nepřiměřený. Domnívá se, že policisté ženě nesdělili důvod pro prokázání totožnosti a ignorovali i fakt, že manžel svou ženu identifikoval. Šabatová tak vyzvala pražského policejního ředitele k omluvě. To však pro změnu zkritizovali muži zákona a zhodnotili postup ombudsmanky jako naprosto neprofesionální. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Záhada daru

Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo tohle vyjednal, proboha? Češi zjistili pravdu o zelenině z dovozu

8:44 Kdo tohle vyjednal, proboha? Češi zjistili pravdu o zelenině z dovozu

Včera ParlamentníListy.cz přinesly čtenou reportáž o zkušenostech českých dovolenkářů v Itálii. Mezi…