Černoušci nám zaplavují Evropu po tisících denně... Pardubický radní si ulevil na síti a už to schytává

25.07.2015 9:14

Pardubický radní za ČSSD Vladimír Ninger napsal na sociální síti Facebook vzkaz zdravotníkovi Aleši Bártovi, který se snaží v zapomenuté části Keni léčit africké pacienty. A vzkaz to rozhodně slušný nebyl... Informaci přinesla MF Dnes.

Černoušci nám zaplavují Evropu po tisících denně... Pardubický radní si ulevil na síti a už to schytává
Foto: repro Facebook, tan
Popisek: Vladimír Ninger
reklama

„Je jistě prima pomáhat černouškům, aby jich potom 5 000 denně přeplulo Středozemní moře a zaplavili Evropu pod vlivem idejí, které jsme jim tam zavlekli a kterými jsme jim zničili jejich do té doby šťastný život (misionáři počínaje a moderními zlatokopy konče). Dobro má konat každý, a to nejlépe doma. Raději pomoci starým a nemohoucím u nás doma,“ uvedl k Bártovi Ninger na oficiálním facebookovém profilu pardubického letního kina, které v minulých dnech promítalo dokument o tomto lékaři. Ten natočila Olga Špátová, pod názvem Daleko za sluncem. I když zakladatel letního kina Jan Motyčka příspěvek smazal, sám Bárta jej předtím sdílel na svůj profil.

Ninger, paradoxně sám lékař, si svým komentářem však zadělal na pořádnou kritiku. Zkritizoval ho i sám Bárta. „Z Vašeho textu trochu cítím myšlenku, že kdybychom v naší nemocnici Itibo v Keni nepomáhali místním lidem, nezmírňovali jejich utrpení a bolest při onemocněních, která jsou pro oblast rovníkové Afriky typická, tak by jich denně nepřiplouvalo 5 000 a nezaplavovalo Evropu,“ napsal s tím, že dle něj ani jeden člověk z Itiba, kde léčí, do Evropy nezavítal.

Právě po ostrých vyjádřeních na facebookové síti svá slova Ninger začal mírnit. „Asi zaznělo víc, než muselo,“ řekl s tím, že se jen snažil upozornit na problémy u nás v Česku, kde je rovněž hodně nemocných, starých lidí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…