Čerti po sobě házejí shnilá jablka, glosuje spor Hájka a Halíka řádová sestra

13.12.2011 7:39

Advent je doba, kdy vylézají čerti a házejí po sobě shnilá jablka. Tak jako vicekancléř Hradu Petr Hájek a kněz Tomáš Halík. Spor vznikl tak, že první jmenovaný řekl o tom druhém, že zřejmě není kněz. Věc kritizuje už i arcibiskup Dominik Duka.

Čerti po sobě házejí shnilá jablka, glosuje spor Hájka a Halíka řádová sestra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Halík
reklama

"Pokaždé v adventu vylezou čerti a odvádějí od toho hlavního tématu. To bychom neměli dělat. Máme se zaměřit na to, co ta doba má přinést, zbavit se rozbrojů. Lidé se naučili pořád po sobě střílet a už i zapomněli odpouštět a hledat to lepší, co je v tom druhém. Advent je v tomhle docela dobrá škola," tlumočila pro MF Dnes Dukovy názory jeho nejbližší spolupracovnice řádová sestra Dominika.

Sledujeme téma Hájek versus Halík

Duka se podle ní zlobí na oba muže. Do věci se ale nechce zapojovat. "Nebudu po někom házet shnilými jablky, když to dělá on. Pak je těch shnilých jablek ještě víc. To je můj názor. Pan arcibiskup se spíš do toho nezapojuje, protož je to nedůstojné."

Také kvůli sporu hodlá Duka uspořádat seminář. "Pan arcibiskup vidí, že se v tomto ohňostroji skrývá legitimní a zajímavá otázka po úloze státu a církví v současné společnosti. Jako jistou odpověď pořádá diskusi významných osobností akademického světa na toto téma," vysvětlil mluvčí Arcibiskupství pražského Aleš Pištora.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ricinové fiasko burácí Sněmovnou. Chudák Kundra. Nějaký packal využil „užitečného idiota“, zlobí se Filip. Schwarzenberg to vzal po svém

20:20 Ricinové fiasko burácí Sněmovnou. Chudák Kundra. Nějaký packal využil „užitečného idiota“, zlobí se Filip. Schwarzenberg to vzal po svém

ANKETA Premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s ministrem zahraničí Tomáše Petříčkem (ČSSD) dnes označili …