Češi byli zrazováni a podráženi. Místo pění ód na EU se v ČT dělo něco docela jiného

03.05.2019 16:06

O přízeň voličů se ve volbách do Evropského parlamentu hodlá ucházet také Jiří Vítek, předseda Patriotů ČR. Moderátor ČT Daniel Takáč se zeptal, co voličům nabízí. A dozvěděl se, že nabízí neutralitu. Před kamerami Vítek podrobně vysvětlil, co má přesně na mysli. Zmínil i ekonomické sankce proti Rusku, které se mu jeví „strašně pokrytecké“ a konstatoval, že EU už ztratila punc garanta volného obchodu a místo toho odhaluje sochy Karla Marxe.

Češi byli zrazováni a podráženi. Místo pění ód na EU se v ČT dělo něco docela jiného
Foto: Archiv J. Vítka
Popisek: Jiří Vítek

„My tam jdeme s tím, že chceme partnery seznámit s tím, že je tu nějaké uskupení, které přichází s ideou neutrality. Ta cesta je samozřejmě dlouhá, není to pětiletá ani desetiletá cesta. A samozřejmě jsme připraveni podpořit veškeré dobré zákony a vyhlášky, které se budou týkat vědy, výzkumu a zdravotnictví. Ale především chceme partnery seznámit s tím, že je tu někdo, kdo chce neutralitu,“ zdůraznil Vítek.

Anketa

Souhlasíte s rozhodnutím Ústavního soudu, že hotel měl právo odmítnout klienty z Ruska, protože neodsoudili anexi Krymu?

hlasovalo: 23625 lidí

„My tam chceme, protože si Česká republika zažila za posledních sto let od partnerů a přátel nejvíce zrad a podrazů a myslím si, že je načase, aby se Česká republika začala starat sama o sebe a abychom stáli sami za sebou a byli zodpovědní sami za sebe,“ rozváděl svou myšlenku.

Měli bychom být neutrální i za cenu toho, že bychom museli ztrojnásobit výdaje na obranu, protože musíme dát světu najevo, že jsme neutrální, ale nejsme slabí. Tak to alespoň vidí Vítek.  

Nechce slibovat lepší kvalitu potravin nebo něco podobného, protože to dělají tradiční strany, které v Evropském parlamentu sedí už pěkných pár let. Podle Vítka už to tedy mohli začít řešit dávno. Nemuseli by se dnes schovávat za hesla, která host považuje za pokrytecká. Lepší by prý bylo vytvořit si vlastní národní normy pro potraviny a trvat na nich. Aniž by se přitom zpřetrhaly svazky s EU. Vítek věří, že by se to takto dalo zařídit.

V rámci neutrality bychom si měli chránit především naše hranice a než docílíme naší neutrality, tak dbát o ochranu hranic EU jako celku.

Stranou jeho pozornosti nezůstal ani brexit. Domnívá se, že by EU neměla stanovovat žádné termíny odchodu ostrovního království. Britové sami a nikdo jiný by si prý měli říci, kdy chtějí odejít. A právě tehdy také opustit evropské společenství.

Nakonec Vítek zkritizoval západní sankce vůči Rusku. „Myslíte sankce pro paštiky, sýry, pro české výrobce, nebo sankce pro německou automobilku, která  tam před týdnem otevřela svojí fabriku? Mně připadá sankce proti Rusku strašně pokrytecká,“ zdůraznil. Tomu, proč Německo na jedné straně prosazuje sankce, ale na straně druhé německá firma otevírá v Rusku továrnu, tak tomu Vítek přestává rozumět. Patrioti prý chtějí rozvíjet mezinárodní obchod nezatížený politickými direktivami a příkazy.

„Evropská unie už skutečně stojí na tom politikaření, už ztratila, a to říká asi každý, kdo sem přijde, ztratila punc toho, že by měla podporovat ten vývoz, ten volný pohyb zboží, osob a tak dále. Dneska se odhalují sochy Karla Marxe, třeba pod hlavičkou EU,“ dodal Vítek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…