Češi jsou národ debilů! Hrdinka Milionu chvilek hodnotí spoluobčany

28.02.2020 20:22

Žena, která vyhrála prvoinstanční soud proti Andrejovi Babišovi, Jana Filipová, se podívala na duši českého národa, a nevyšlo jí z toho nic dobrého. Nelíbila se jí reakce české společnosti na koronavirus. „My jsme skutečně stádo, naprosto neschopné vlastního rozumného uvažování, kterému stačí ukázat nějakého imaginárního bubáka a my zalezeme 10 metrů pod zem,“ sdělila. Nebála se však použít daleko peprnější výraz.

Češi jsou národ debilů! Hrdinka Milionu chvilek hodnotí spoluobčany
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Aktivistka Jana Filipová, vedle ní socioložka Ida Kaiserová
reklama

Jana Filipová, která vyhrála soud na Andrejem Babišem, si na svém facebooku postěžovala na český národ. Článek nazvala – „Češi, koronavirus a Sybila“. „Mám ve zvyku si obvykle věci prověřovat, než vynesu nějaký soud. Proto mi to nedalo a dnes jsem se šla s foťákem podívat do Tesca v Plzni na Borských polích, co je pravdy na tom, že regály zejí prázdnotou, neb vše skoupili Češi hystericky se bojící koronaviru,“ začala.

Anketa

Bojíte se koronaviru?

39%
61%
hlasovalo: 9745 lidí

Výsledek toho, co viděla, vyfotila a nasdílela. Prý přišla dovnitř, viděla hrůzu, a ven odešla znechucená. „Konstatuji, že jsme fakt národ debilů!“ naštvala se odpůrkyně premiéra Babiše. „My jsme skutečně stádo, naprosto neschopné vlastního rozumného uvažování, kterému stačí ukázat nějakého imaginárního bubáka a my zalezeme 10 metrů pod zem,“ zanalyzovala stav české společnosti Filipová.

Omluvila se však těm, co hysterii ohledně nového kmenu koronaviru nepropadli. „Většinově se skutečně jevíme tak, jak jsem výše popsala,“ dupla si.

Jsou tu prý mnohem horší věci než koronavirus. „Každý rok v ČR umírá 1500 až 2000 lidí na chřipku a nikoho to nijak zvlášť nevzrušuje. Ale stačí, aby média hystericky od rána do večera tlačila lidem do hlavy ... smrtelný koronavirus, smrtelný koronavirus... a my okamžitě ztrácíme jakoukoliv soudnost a chováme se skutečně jako smyslů zbavení,“ shrnula Filipová.

Prý se touto kauzou a hysterií kolem ní potvrdily dva fakty – naše životy prý jednak ovládají média, a pak, nejsme schopni kritického myšlení. Když viděla v obchodě prázdný regál i na granule pro psy, tak nemá slov.

Fotogalerie: - Štafeta v Plzni

Přípravy před zahájením první Štafety pro demokrac...
Přípravy před zahájením první Štafety pro demokrac...
Přípravy před zahájením první Štafety pro demokrac...
Diváci na Štafetě pro demokracii v Plzni.
Mikuláš Minář s moderátorem Kochem.
Přípravy před zahájením první Štafety pro demokrac...

„A vrcholem mého zážitku bylo zaslechnutí útržku rozhovoru dvou žen u prázdných polic na těstoviny: ‚Ale ona ten koronavirus přesně předpovídala Sybila, a už je to tady!‘ – OMG! Do čehos to duši dal?“ zakončila Filipová.

Filipová vyhrála prvoinstanční soud o údajnou lež premiéra Babiše, nyní čeká na vyřízení odvolání. Celé to je o sporu, že on řekl o demonstrantech, že jsou zaplacení na jedné akci spolku Milion chvilek.

„V podstatě jsem ve fázi čekání na odvolací soud. Nevím, nemám zatím žádné informace, kdy ten odvolací soud bude. V podstatě tam trošku došlo k tomu, že ten soudce, který to měl přidělené, označil sám sebe z podjatosti, takže teď je to někde u vrchního soudu, který má rozhodnout, jestli je podjatý, nebo není podjatý,“ uvedla Filipová.

Jana Filipová se zúčastnila akce Milionu chvilek pro demokracii jako řečník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

11:50 Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

Ceremoniál udílení státních vyznamenání se neuskuteční ani v omezeném formátu. Prezident rozhodl, že…