Češi, my víme, co jste nám provedli a proč, nadávají Rusové

9. 2. 2017 13:08

Ostrá kritika na adresu Čechů se v těchto dnech ozývá z Ruska. Důvodem je rozhodnutí mimořádného kongresu IBU o tom, že Rusové mají odevzdat pořadatelství MS v biatlonu v roce 2021 v Ťumeni. Tématu se věnuje server Lidovky.cz.

Češi, my víme, co jste nám provedli a proč, nadávají Rusové
Foto: Alpine Pro
Popisek: Čeští biatlonoví hrdinové

Podle něj mezi nejhlasitější bojovníky proti Rusku, respektive dopingovému skandálu této země, který se dotýká také biatlonu, patřili vedle Francouze Martina Fourcada právě Češi.

Ostatně české hvězdě Gabriele Koukalové, jak server píše, ruští fanoušci už nějaký ten týden vyhrožují na sociálních sítích, především pak na jejím instagramovém účtu.

Celý text je ZDE

„Jsme absolutně proti dobrovolnému odevzdání šampionátu, budeme uvažovat o tom, že bychom podali žalobu. A to zřejmě nejen ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu CAS,“ řekl agentuře TASS prezident Ruské biatlonové unie (RBU) Alexandr Kravcov.

Gubernátor Ťumeňské oblasti Vladimir Jakušev zašel v posledních dnech ještě dál. „Vím odkud vítr fouká. Samolibí Češi si byli jistí, že dostanou pořadatelství šampionátu 2020 nebo 2021. Jenže se tak nestalo a nemohou to vydýchat. Ale my jsme tvrdě pracovali na tom, abychom měli kvalitní šampionát a kvalitní zázemí. Naši čeští kolegové hrají nečestně a nečistě. Jak se říká v boxu, používají údery pod pás,“ řekl pro championat.com.

Toto ale šéf Českého svazu biatlonu Jiří Hamza ve středu nepřímo popřel. „Na tom, že nechceme znovu kandidovat, se nic zatím nemění. Rozhodnutí vedení celé české federace je, že kandidovat nechceme,“ zaznělo z jeho úst. Dle něj záleží na tom, jak bude IBU při volbě nového pořadatele šampionátu příští rok v chorvatské Poreči postupovat.

Existuje varianta nové volby, rozhodování mezi kandidáty – ovšem bez ruské strany, nebo také případně možnost, že by bylo pořadatelství přiděleno druhému v pořadí – slovinské Pokljuce.

Právě první varianty se každopádně chytají Rusové. Dle Jakuševa mají nyní rok na to, aby očistili svoji sportovní scénu od dopingového stínu a RUSADA (Ruská antidopingová kancelář) získala zpět licenci WADA (Mezinárodní antidopingové asociace). „Máme čas do září 2018 a uděláme pro to všechno,“ prohlásil Jakušev.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

22:08 Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

REPORTÁŽ Před srbským velvyslanectvím se připomínalo již devatenácté výročí událostí, které značně r…