Mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová dnes ČTK řekla, že Farkas a Všelichová byli zadrženi při pokusu o přechod hranice z Turecka do Iráku. Turecký server Daily Sabah předtím informoval, že Češi byli zadrženi při pokusu o překročení hranice ze Sýrie. Turecká provincie Şirnak sousedí se Sýrií i s Irákem.
Farkas podle dřívější zprávy Echo24.cz založil před rokem humanitární organizaci na pomoc kurdským dětem na severu Sýrie a vložil do ní výtěžek z prodeje svého majetku. Před tehdy chystaným odjezdem do Sýrie prý počítal s tím, že se nemusí do vlasti vrátit. „Pomáhat na místě chci nejvíce dětem, a to především ve vesnicích, které jsou osvobozené kurdskými silami,“ uvedl Farkas.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



