Česká lůza udává sousedy, že nenosí roušku, napsal Tomáš Krystlík. A nejen to

25.03.2020 6:42

Česko-německého spisovatele a žurnalistu Tomáše Krystlíka velice rozhořčilo, jak na jeho článek, v němž poukazoval na nekonzistentnost českého státu v rámci opatření v boji proti pandemii koronaviru, kriticky zareagovali čtenáři ParlamentníchListů.cz v následné diskusi. Nazval je „českou lůzou“ a znovu se jim jal na konkrétních případech vysvětlovat, že vláda skutečně postrádá v této krizové době koncepci.

Česká lůza udává sousedy, že nenosí roušku, napsal Tomáš Krystlík. A nejen to
Foto: Youtube.com
Popisek: Česko-německý spisovatel a žurnalista Tomáš Krystlík, autor množství článků a esejí, zaměřených na otázky československých dějin, česko-německých vztahů a vysídlení německého obyvatelstva ze Sudet po druhé světové válce
reklama

Úvodem Krystlík čtenářům zdůraznil fakt, že po dnešním opatření česká vláda během šesti dnů třikrát změnila nákupní hodiny vyhrazené pouze seniorům nad 65 let. „Nikdo nemůže tvrdit, že česká vláda rozhoduje konzistentně!“ trval si na svém.

Anketa

Měl by se seškrtat rozpočet ministerstva obrany?

92%
8%
hlasovalo: 14821 lidí

„Česká lůza s velkým rozhořčením reagovala v diskusi na můj nedělní článek,“ podotkl rozhořčeně Krystlík s odkazem na svůj komentář, který vyvolal vášně. Více si přečtěte ZDE. A následně této „české lůze“ vyčetl, že naopak už nepoložila protiargumenty na článek, kde hovořil o tom, že „ČR utrpěla ostudu za zavedení nesmyslného plošného nošení roušek, které vůbec před nákazou koronavirem nechrání“.

Ať člověk hledá důvody oněch přehnaných opatření české vlády v souvislosti s koronavirem jakkoliv, nenajde podle Krystlíka jiné než tyto tři možné příčiny:

Za prvé je to česká záliba v uplatňování represe, přesvědčení, že pod hrozbou perzekuce se dosáhne kýženého účinku.

Za druhé snaha ucpat lidu ústa a hlavně jej sjednotit pod zástupným pseudoproblémem – nošením roušek, které nejsou, jejich sháněním a šitím. Češi následkem toho začali vystupovat jednotně jako národní podrážděný dav, začali se mezi sebou udávat, kdo roušku nenosí, kdo bez ní kouří na vlastním balkóně a v okně bytu, pár seniorů bylo vyhozeno z obchodu v prodejní době pro ně vyhrazené (i 73letá zpěvačka Elefteriadu), jeden zbit ochrankou, policejní linky tísňového volání jsou zahlceny udáními.

A do třetice natřel Krystlík českou vládu.  Ta prý má obrovský strach, že by mohla být za nepřipravenost státu na epidemii v budoucnu trestně stíhána, a snaží si zaváděním co nejostřejších opatření opatřit alibi, že již více nemohla učinit.

Ve výčtu mnoha pochybení, která vláda ve svých krocích udělala, poukazuje Krystlík také na to, že v Německu si už každý, kdo se domnívá, že má mít příznaky chřipky nebo koronaviru, telefonicky vyžádá pracovní neschopenku na dva týdny, aniž jej lékař prohlédne. „Promítněte si laskavě toto opatření německé federální vlády do českých poměrů!“ vzkazuje čtenářům, kteří jej za jeho kritiku k vládním opatřením ostře odsoudili.

Závěrem shrnuje, že účet pro Česko bude vlivem nesmyslných opatření vlády vysoký – životní úroveň obyvatelstva se vlivem masivní devastace ekonomiky sníží. K tomu přistoupí pravděpodobně ještě další fakt, že v Německu, v hlavní exportní zemi pro ČR, bude epidemie již překonána, ale Česko nebude v té době s to zcela zrušit svá opatření proti koronaviru vlivem plošší, ale také časově delší křivky počtu nakažených, a plnit své exportní závazky. Zde může české výrobce nahradit zahraniční konkurence a ekonomická situace státu se ještě zhorší. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …