Česká mše vánoční. Zpívají: Rath, Drábek, Kočí a další

17.12.2011 21:06 | Zprávy

Vánoční pohoda, klid a mír rozehřál i srdce naší věčně rozhádané politické reprezentace. Nevyvratitelným důkazem zmíněného tvrzení je fakt, že se politici ve středu sejdou v Chrámu sv. Víta na Pražském hradě a společně zapějí Rybovu Českou mši vánoční. Tradiční události se jich letos zúčastní dvě desítky, včetně zeleného Martina Bursíka či nezařazené poslankyně Kristýny Kočí.

Česká mše vánoční. Zpívají: Rath, Drábek, Kočí a další
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adventní věnec

Slavná mše zazní z hrdel české politické elity počtvrté. "A zase to bude mít jiný charakter. Zatímco loni si s námi přijeli zazpívat zástupci britského parlamentu, letos přijali pozvání učitelé a žáci našich partnerských škol z Německa, Rakouska, Polska, Slovenska a Chorvatska," popsal redaktorům serveru Týden.cz chystaný program Jiří Stárek, ředitel Základní umělecké školy Hostivař, která koncert pořádá.

Rození zpěvácí

České politiky bude na akci reprezentovat dvaadvacet pěvců ze všech politických stran. Zazpívat si přijdou jak matadoři jako senátor Petr Bratský, středočeský hejtman David Rath a expředseda zelených Martin Bursík, tak i nová krev zastoupená třeba poslankyní Kristýnou Kočí nebo ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: qot

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Noviny v Česku jako Rudé právo roku 1953. Pohádkář Hučín. Krajan z USA, od něhož nechcete pěstí

13:14 Noviny v Česku jako Rudé právo roku 1953. Pohádkář Hučín. Krajan z USA, od něhož nechcete pěstí

„To, co slyším, že se děje v Česku, mi připadá, jako bych četl Rudé právo z třiapadesátého roku. Jen…